VIDEO:  Bombové útoky na Srí Lanke

Upozorňujeme, že fotografie v článku nie sú vhodné pre maloletých a ľudí s citlivou povahou.

Ministerstvo Slovákom prostredníctvom svojich webových stránok odporučilo, aby sa vyhýbali miestam s veľkou koncentráciou ľudí. Podľa Gandela zatiaľ slovenské úrady neevidujú, že by bol náš občan medzi zranenými či obeťami. „Podobné riziko, čo sa týka teroristického útoku, môže byť aj kdekoľvek inde. Aktuálne rizikový stupeň pre Srí Lanku nezvyšujeme,“ povedal pre náš denník Gandel. Na Srí Lanke sa počas výbuchov nachádzal aj moderátor Matej Cifra alias Sajfa (39), ktorý svojich fanúšikov prostredníctvom sociálnych sietí ubezpečil, že je v poriadku. Posezónny oddych si na Srí Lanke dopriala aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ostrov však opustila pár hodín pred šialenými útokmi.

Anketa
Cestovali by ste na Srí Lanku, alebo sa po útokoch bojíte?
  • 86%
  • 14%
Bombové útoky na Srí Lanke
Bombové útoky na Srí Lanke
Zdroj: Profimedia

Ďalšie FOTO z miesta krviprelievania nájdete v galérii článku.

Naopak, Srí Lanka ešte len čaká – alebo mala čakať – aj známeho hudobníka Braňa Mojseja. Na ostrov chcel vyraziť aj so snúbenicou Jankou a deťmi. Keď sa dozvedeli o sérii nešťastí, mali už zaplatené letenky a rezerovaný hotel. „Vždy sme sa tam cítili bezpečne, keďže ľudia sú tam k cudzincom milí a priateľskí,“ uviedol pre Plus JEDEN DEŇ Mojsej. V jednom z hotelov, ktorý bol počas výbuchov zničený, bol stálym hosťom. „Svet sa valí do záhuby,“uviedol Braňo s tým, že momentálne rieši, či cestu stornujú alebo predsa len pôjdu.

Z fontány, na ktorej sedí Braňo Mojsej, nezostalo po teroristickom útoku nič.
Z fontány, na ktorej sedí Braňo Mojsej, nezostalo po teroristickom útoku nič.
Zdroj: archív B. M.

Na Srí Lanku, u nás čoraz obľúbenejšiu dovolenkovú destináciu, má o niekoľko týždňov vycestovať aj mladý slovenský pár Natália (26) s Jarom (28). Na otázku Plus JEDEN DEŇ, či nemajú obavy, Natália odpovedala, že cíti skôr rešpekt. „Počkáme ešte pár dní a uvidíme. Tú destináciu sme si však vysnívali a túžime ju vidieť,“napísala nám. Spolu s partnerom však možnú hrozbu rozhodne neberú na ľahkú váhu. „Nemáme v pláne zdržiavať sa v okolí Kolomba a ubytovaní nebudeme v hoteloch, ale lokálne, u domácich,“prezradil Jaro, pričom dvojica sa zhoduje v tom, že takéto útoky sa môžu stať všade a že záruka, že v nej destinácii sa to nestane, neexistuje.

Prečítajte si aj: