Viac FOTO nájdete TU!

Prezident Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte boli v pondelok spozorovaní na pláži v Le Touquet krátko po tom, ako francúzsky prezident utrpel porážku v druhom kole volieb. Prezident sa počas prechádzky maskoval čiapkou, šálom a slnečnými okuliarmi, zatiaľ čo jeho manželka kráčala po jeho boku v rifľovej bunde a džínsoch. Na rozdiel od Emmanuela si tvár nezahalila, a tak na nej bolo vidieť zjavné znaky únavy a smútku.

Ešte v deň volieb pritom Macron aj jeho Brigitte rozdávali úsmevy a ochotne pózovali fotografom.
Zdroj: Profimedia

Navyše sa objavili informácie, že Emmanuel Macron by mohol čeliť hlasovaniu o nedôvere po tom, čo stratil svoju parlamentnú väčšinu, pričom francúzski voliči sa vzdali svojho „arogantného“ vodcu a namiesto toho sa rozhodli pre krajnú pravicu a krajnú ľavicu. 

Ešte v deň volieb pritom Macron aj jeho Brigitte rozdávali úsmevy a ochotne pózovali fotografom. Analytici predpovedajú, že po strate parlamentnej väčšiny čaká Macrona, ktorý bol v apríli znovuzvolený na druhé funkčné obdobie, náročné obdobie vládnutia a ťažkosti pri presadzovaní avizovaných reformných plánov. Podľa pozorovateľov sa bude zrejme musieť dohovárať o schvaľovaní jednotlivých zákonov s pravicovými stranami alebo sa pokúsiť získať na svoju stranu časť opozičných alebo nezávislých poslancov.

Mohlo by vás zaujímať: