Súd v roku 1993 odsúdil Charlesa Rhinesa († 63) za vraždu Donnivana Schaeffera († 22), zamestnanca obchodu so šiškami v meste Rapid City. 22-ročného muža našla polícia ležať zviazaného a ubodaného. Navyše v kase chýbala hotovosť vo výške cca 3000 amerických dolárov.

Fotky Charlesa Rhinesa nájdete v galérii <<

Charles Rhines († 63)
Charles Rhines († 63)
Zdroj: youtube

Rhinesovi právnici žiadali najvyšší súd, aby preveril, nakoľko mohla byť porota ovplyvnená Charlesovou sexuálnou orientáciou, voči ktorej mali predsudky. Žiadosť právnikov citovala jedného z porotcov, ktorý dal jasne najavo, že mu jeho orientácia prekáža. "Vedeli sme, že je homosexuál a mysleli sme si, že by si už viac nemal užívať vo väzení s inými mužmi."

 

Fotky Charlesa Rhinesa nájdete v galérii <<

Charles Rhines († 63)
Charles Rhines († 63)
Zdroj: youtube

Iný porotca sa zas nechal počuť, že keby Charlesa odsúdia "iba" na doživotie, splnili by mu tým v podstate jeho sen, pretože by ho poslali tam, kam sa túžil dostať. Tretí porotca tvrdil, že s kolegami veľmi dlho diskutovali o jeho orientácii, a to s veľkým znechutením. Generálna prokuratúra naopak argumentovala, že muža neodsúdila na trest smrti za jeho orientáciu.

Údajne ich k tomu presvedčila zvuková nahrávka jeho priznania sa k činu, kde odporne opisoval, ako jeho obeť stonala, keď ju vraždil, a rovnako aj jeho hrôzostrašný smiech nad celým týmto činom.