Viac FOTO brutálneho vraha Johna nájdete TU!

John George Haigh sa narodil 24. júla 1909 v Stamforde v Británii a bol jediným dieťaťom Johna Haigha a Emily Hudsonovej. Napriek tomu, že bol jedináčikom, nevyrastal v komforte obsypaný hračkami a láskou. Haighovi rodičia boli súčasťou vysoko konzervatívnej sekty Plymouth Brethren. Jeho výchova tak bola nanajvýš extrémna.

John sa mohol pohybovať len do vzdialenosti troch metrov od domu, nepoznal Vianoce a dokonca sa nesmel hrať s hračkami, keďže pre sektu predstavovali hriech. Ako tak rástol a všímal si svet okolo, zatúžil po živote, ktorý mu rodičia odmietali dopriať. Vďaka svojmu hudobnému talentu sa mu ako 10-ročnému podarilo získať štipendium v katolíckej škole. Už v tak útlom veku o ňom učitelia viedli záznamy a tvrdili, že je mimoriadne zákerným a zlým dieťaťom. Falšovaním podpisov učiteľov si postupne vybudoval meno ostrieľaného podvodníka a položil nové základy pre svoj nasledujúci život.

John George Haigh  sa do dejín zapísal ako jeden z najchladnokrvnejších vrahov. Svoje obete rozpúšťal v kyseline.
John George Haigh sa do dejín zapísal ako jeden z najchladnokrvnejších vrahov. Svoje obete rozpúšťal v kyseline.
Zdroj: pinterest

Zloba, nenávisť a podvody ho tak sprevádzali aj naďalej. Po niekoľkých mesiacoch manuálnej práce sa John zamestnal v kancelárii a jeho biznis mohol konečne začať. Keďže zbohatnúť poctivou prácou sa mu zdalo vskutku zdĺhavé, začal ľuďom predávať neexistujúce autá. Vďaka svojmu vzhľadu, drahému obleku a jasne modrým očiam si získaval dôveru ľudí veľmi ľahko. Jeho šťastie a zarobené peniaze však nikdy nevydržali dlho, keďže jeho podnikavé aktivity mávali trhliny, pre ktoré sa mu pred zákonom nepošťastilo utiecť. Veľkú časť svojho dospelého života tak trávil presúvaním sa medzi väzením a slobodou.

Práve počas posledného pobytu vo väzbe, do ktorej sa dostal za predávanie falošných akcií, sa o jeho nápravu pokúšal jeden z kňazov, ktorý Johnovi pravidelne nosil právnické a kriminalistické knihy. Jeho myseľ však okrem náuky o súdnictve a právnych krokoch zaujala aj štúdia o kyseline, ktorá bola v knihách uvedená ako jedna z možností zbavenia sa mŕtveho tela. Myšlienka ho zaujala na toľko, že sa rozhodol pre malý experiment. Spoluväzňov podplatil, aby mu z vychádzky priniesli mŕtve myši a on sám si zo skladu zabezpečil kyselinu sírovú. Následne si vytvoril vlastnú štúdiu o tom, ako rýchlo a aké množstvo kyseliny dokáže telo hlodavca rozložiť.

John George Haigh  sa do dejín zapísal ako jeden z najchladnokrvnejších vrahov. Svoje obete rozpúšťal v kyseline.
John George Haigh sa do dejín zapísal ako jeden z najchladnokrvnejších vrahov. Svoje obete rozpúšťal v kyseline.
Zdroj: pinterest

Po tom, ako sa dostal na slobodu, sa zoznámil so starým boháčom Williamom McSwannom a prenajal si priestory na Glouster Road v Londýne. Ten ho neskôr predstavil aj rodičom, ktorí, rovnako ako on, spravovali obrovský majetok. 6. septembra 1944 McSwann náhle zmizol. Rodičom tvrdil, že ich syn utiekol do Švédska, aby sa vyhol povolaniu na výkon vojenskej služby. Pravdou však bolo, že John v túžbe po majetku svojho priateľa vlákal do pivnice, kde ho ovalil palicou a následne v sude jeho telo rozpustil v kyseline. Istý čas potom spravoval majetky jeho rodiny, no keď sa Will nevracal ani po skončení vojny, rodičia začali niečo tušiť. Rozhodol sa teda konať a podobne ako ich syna aj ich nalákal do pivnice, kde ich telá naložil do kyseliny. Aby po jeho brutálnom čine neostali žiadne stopy, obsah sudov s telami rozpustenými na blato vylial do odpadového kanála.

Netrvalo však dlho a polícia začala zmiznutie rodiny vyšetrovať. V tom čase už o vraždách písali aj miestne noviny, ktoré vraha označovali za drakulu či vraha s kyselinovým kúpeľom. U Johna následne našli vyšetrovatelia množstvo dôkazov, ktoré ho spájali s obeťami. Keď preskúmavali kal v jeho dielni, patológ Keith Simpson objavil tri ďalšie ľudské „pozostatky“.Po dokázaní vrážd bol jeho proces veľmi rýchly. Sudca nemal so sériovým vrahom žiadne zľutovanie a odsúdil ho na trest smrti obesením.

John Haigh bol odvedený na popravisko popravcom Albertom Pierrepointom a 10. augusta 1949 bol obesený.

Mohlo by vás zaujímať: