FOTO Terezinej premeny nájdete TU!

Dnes už 26-ročná Češka Tereza Hlůšková sa dostala do povedomia médií začiatkom roka 2018, keď ju na letisku Láhaur zadržala polícia s heroínom v kufri. V tom momente sa mladá blondínka, ktorá do krajiny vycestovala s vidinou modelingovej kariéry, psychicky zrútila. Dnes je znova slobodná doma v Česku s novým verdiktom súdu - nevinná. O tom, čo prežila od zadržania na letisku, či vedela o drogách v jej kufri aj o pekle za mrežami a strachu o život prehovorila v rozhovore pre český magazín Reportér.

Zdroj: profimedia.cz

A ako vlastne Terezina "Cesta smrti", ako svoj príbeh označuje, začala? Tereza sa totiž dala v roku 2017 nalákať na prácu kuriéra a ako taká mala prepašovať vo svojom kufri pri cestách z Pakistanu do Európy heroín. „Bola som hlúpa a naivná. Ospravedlňujem sa za to, čo som urobila a čo všetko som tým spôsobila,“ povedala 26. apríla 2022 v Prahe krátko potom, čo sa vrátila z väzenia z Pakistanu českému reportérovi. Pred rovnakou chybou vystríha aj ostatných.

Tereza o rozhovore informovala aj na sociálnej sieti Instagram.
Zdroj: instagram @terezahluskova_

„Rada by som tiež apelovala na všetkých ostatných, aby sa do podobnej situácie nikdy nedostali. Aby nikdy neriešili svoj život vidinou krátkozrakého zárobku a aby mali rozum a odmietli zdanlivo lukratívne ponuky na fotenie v cudzine a život modelky – teda pokiaľ skutočne nejde o vážne mienenú prácu v prostredí profesionálov, ktorí sú zárukou, že dievča nebude zneužité na pašovanie drog, “ povedala Tereza a dodala: „Za svoju naivitu som si odsedela takmer štyri roky väzenia v Pakistane. Bola som za to dosť potrestaná. Ale chcem žiť ďalej a mať normálny život.“

Článok pokračuje na ďalšej strane