FOTO MUSKOVHO MAJETKU V GALÉRII

Muskov majetok počas uplynulých 12 mesiacov stúpol o vyše 150 miliárd USD, čo bol zrejme najprudší nárast majetku v dejinách! Elon Musk, ktorý má päť detí s prvou manželkou Justine a jedno so súčasnou priateľkou speváčkou Grimes, sa ešte koncom minulého roka zaviazal, že predá takmer všetky svoje nehnuteľnosti. Ešte predtým, v roku 2010, keď sa mu začalo dariť a jeho sláva začala raketovo stúpať, nakúpil nehnuteľnosti v hodnote za viac ako 80 miliónov eur. „Začal som mať problémy s ochranou súkromia. Ľudia sa snažili dostať do môjho domu, preto som sa rozhodol, že kúpim všetky domy v okolí,” povedal Musk. V sídle Bel Air, ktoré sa nachádza neďaleko jeho spoločnosti SpaceX, kúpil ešte ďalších šesť domov.

VIDEO Elon Musk hovorí, že na to, aby ste boli úspešní, školu nepotrebujete

Zakladateľ Tesly však nikdy netúžil po toľkých nehnuteľnostiach ani po luxuse. V roku 2020 napísal na svojom Twitteri, že v budúcnosti nemá v pláne vlastniť žiadnu a svoje domy začal vo veľkom predávať. Na otázku, či si jedného dňa má v pláne postaviť svoj vlastný dom, odpovedal: „Má pre mňa zmysel tráviť čas návrhom a výstavbou môjho domu? Alebo by som mal radšej venovať čas tomu, aby sme sa jedného dňa dostali na Mars? Pre mňa je dôležitejšie to druhé,” povedal.

Vízia budúcnosti na Marse
Zdroj: YT

Myšlienka s kolonizáciou Marsu sa Muskovi zrodila v hlave už v roku 2001. Napokon aj preto vznikla spoločnosť SpaceX, ktorá má jedného dňa dostať ľudstvo na červenú planétu. Ak by sa to náhodou Muskovi podarilo a vy by ste chceli silou-mocou do vesmíru, cena lístka na Mars sa bude pohybovať na 400-tisícoch eur.

FOTO MUSKOVHO MAJETKU V GALÉRII