12:25 - Tlačová konferencie Špeciálnej prokuratúry sa skončila.

12:23 - Na záver tlačovej konferencie prokurátor povedal: „Áno, všetky správy sú z Kočnerovho mobilu.“

11:22 - Pôvodná hlaveň z vražednej zbrane bola nájdená vo Váhu.

11:21 - „Blížime sa už k 20 trestným veciam,“ tvrdí prokurátor na otázku, koľko našli nových porušení zákona počas vyšetrovania vraždy. Týkajú sa aj lustrovania novinárov, sledovania novinárov, či lustrovania prokurátorov.

11:16 - „Žilinka rieši veci, ktoré sa týkajú Kočnera. K Šufliarskemu a Lipšicovi sa vyjadrovať nebudem, tam môže byť tých vecí viacej,“ tvrdí prokurátor po otázke, prečo chceli zavraždiť práve týchto troch ľudí.

12:15 – Na otázku, či nechcel Kočner niekoho len diskreditovať tými správami, prokurátor odpovedal: „To by musel vedieť, že odovzdá telefón Tóthovi, že on ich odovzdá nám, že Europol ich rozšifruje. To je moc náhod. To nemohol vedieť.“

12:13 - „Keď sú komplikované veci, tak je bežné, že na tom robia dvaja prokurátori,“ tvrdí jeden z nich.

12:10 - Novinárke Pavle Holcovej bol podľa prokurátorov odobratý telefón výhradne kvôli stope talianskej mafie. „Potrebovali sme iba informácie o komunikácii s Kuciakom ohľadom Talianov. Nič viac, nič menej,“ hovorí jeden z dvojice prítomných prokurátorov.

12:06 - „Máme pochybnosti o priebehu vraždy, nie o tom, kto bol strelcom. Marčeka usvedčujú aj iné dôkazy,“ tvrdí prokurátor.

12:05 - Právny zástupca Kočnera Marek Para nedávno povedal, že Kočner je budený v noci každých 30 minút. Prokurátor povedal, že o takejto veci nevie, s tým, že justičné orgány to vyvrátili a oni to berú na vedomie.

12:02 - Na otázku, odkiaľ dostal vyšetrovací tím informáciu, že Bödör vie o vypočúvaní, odpovedať nechcel. Prokurátor hovorí: „Tá informácia sa nám potvrdila.“ S tým, že informáciu mali od svojho zdroja, ktorého chcú chrániť.

Alena Zsuzsová má na krku podozrenia z účasti na 4 vraždách a na 3 prípravách vrážd!
Alena Zsuzsová má na krku podozrenia z účasti na 4 vraždách a na 3 prípravách vrážd!
Zdroj: archív