"Keď sa ku nám dostali správy z TREEMY po prvotnom šoku som rozmýšľala, aká bude vaša argumentácia. A napadlo ma jediné. Budete útočiť na novinárov. Budete ich urážať a znevažovať ich prácu. Budete vymýšľať a konšpirovať. Pán Fico ak vám ide len o to, že tieto správy zverejnil Denník N a Aktuality môžeme to zverejňovať my. Rodina Janka a Martinky. Čo si vymyslíte potom ? Že nás niekto zmanipuloval? Že nás platia médiá? Soros? Opozícia? Že sme celá rodina alkoholici? Že sa správame nevhodne, lebo máme sedieť doma a trúchliť? Nikto sa špeciálne nevysadil na vašu stranu. Nikto sa nerozhodol ju ani vás zničiť. Toto sú len výsledky vyšetrovania Jankovej vraždy," napísala na sociálnej sieti zdrvená sestra zavraždeného novinára Jána Kuciaka Mária Kuciaková.

"Médiá nešíria nenávisť, to robíte vy. Novinári si len robia svoju prácu, napriek veľkému ohrozeniu v ktorom boli aj sú. Vedeli ste o tom, ako ich lustrovali? Ako mali o nich zistené všetky podrobnosti? Že vedeli o ich rodičoch, deťoch či manželoch úplne každý detail? Videli ste tú schému, ktorú zverejnil pán Kern? A áno, tí novinári sa aj napriek tomu nezľakli a pokračujú vo svojej práci. To si zaslúži veľký rešpekt a obdiv a nie to, čo predvádzate.

A takisto ako novinári aj my si myslíme, že všetku tú špinu, všetko treba zverejniť. Všetko, čo neublíži vyšetrovaniu musí ísť von. Je dôležité, aby verejnosť vedela, v akom štáte žijeme. Ako sú posplietané chápadlá mafie cez políciu a vládu. A že to niektorí chcú uhrať na úniky z vyšetrovania je len preto, aby zdiskreditovali pána Juhása. Lebo je jasné, že to, že je stav vyšetrovania taký aký je, že sú vykonávatelia a jeden z objednávateľov za mrežami je len a len zásluhou pár čestných a odvážnych vyšetrovateľov, ktorí sa vymanili a nebáli sa postaviť tejto mafii. Zásluhou pána Juhása a jeho tímu, ktorí si robili poctivo svoju prácu aj napriek tomu obrovskému tlaku , ktorému čelili od začiatku a bohužiaľ čelia stále. Len im môžeme ďakovať za to, čo všetko sme sa dozvedeli," uviedla sestra Jána Kuciaka.

Podľa dešifrovaného prepisu Threema mal byť Marian Kočner, obinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, v kontakte  viacerými politikmi. Okrem Roberta Fica, s ktorým sa mal Kočner údajne stretnúť, sa v komunikácii Kočnera s obvinenou Alenou Zsuzsovou spomínajú aj mená exministra vnútra Roberta Kaliňáka či podpredsedu Mosta-Híd Bélu Bugára.

Mohlo by vás zaujímať: