Presne toľko peňazí totiž stojí mesačné nájomné za kancelárie, kongresové centrum a drahú reštauráciu v administratívnej budove Technopol. Tú v minulosti kvôli machináciám získala skupina okolo Kočnera.

Pôvodným vlastníkom budovy bol Technopol Servis. Jej riaditeľom bol Pavol Pávek. Mal však smolu na manželku Denisu Pávekovú. Tá z firemného trezoru Technopol Servis ukradla akcie. Následne ich posunula skupine okolo Kočnera. Ľudia okolo Kočnera obžalovaného v kauze zmenky a obvineného z objednávky vraždy Jána Kuciaka (†27) sa tak zmocnila lukratívnej nehnuteľnosti.

 

Kočnerovci nechali akcie firme Technopol Services (podobný názov ako pôvodný vlastník), ktorá patrila Pávekovej. Tá potom priestory v budove prenajímala, za čo mesačne inkasovala okolo 100 tisíc eur. Kvôli komplikovaným prepojeniam Kočnerových ľudí na Pávekovej firmu sa dá predpokladať, že peniaze si delili všetci, teda aj ľudia okolo Kočnera. Páveková je prepojená na Kočnera aj inak. Svojho času mu predala dom, no naďalej v ňom býva. Mohla mu tak posielať peniaze z kauzy Technopol aj prostredníctvom nájomného. Tomu je však koniec.

Prokurátor Maroš Žilinka urobil krok, ktorý sa na Slovensku robí len výnimočne, aj keď to zákon umožňuje. Žilinka sa rozhodol, že budovu bude spravovať správca, ktorého určí on. Zabránil tak ďalším škodám.