Prokurátor si údajne vykasal rukávy a obžaloba, ktorú vypracoval, môže poslať oboch aktérov pokusu o mnohomiliónový podvod so zmenkami na dlhé roky za mreže. Informáciu priniesol Denník N. Kočner sa mal údajne pokúsiť Šantu diskreditovať pomocou intríg, že je ako prokurátor skorumpovaný. Špekuluje sa o tom, že Kočnerove prešľapy proti zákonu niekto kryl. Spolu s Ruskom chcel údajne Kočner okradnúť vo forme zmeniek Markízu o 70 miliónov eur. Kočner mal peniaze vymáhať na základe Ruskovho podpisu, ktorý by mal byť falošný. Špecializovaný trestný súd sa má začať 22. júla v Pezinku.


Bývalý vyšetrovateľ a advokát Peter Vačok hovorí, že obžaloba musí byť postavená na dôkazoch, ktoré jednoznačne dokazujú, že došlo k spáchaniu trestného činu a kto ho spáchal. „Ak prokurátor podal obžalobu, určite má dôkazy, ktoré preukazujú, že došlo k spáchaniu skutku a má dôkazy, kto ich spáchal,“ myslí si Vačok.

Aby toho nemali na rováši málo, samotný Kočner je obvinený z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27), pri ktorej bola zavraždená aj jeho snúbenica archeologička Martina Kušnírová (†27). Rusko je zasa obžalovaný z objednávky vraždy svojej spoločníčky z TV Markíza Sylvie Volzovej.