Krajmerovo vypočúvanie ku kauze Očistec trvalo viac ako tri hodiny, počas ktorých sa bývalý vedúci funkcionár NAKA vyjadroval k údajnej korupcii na najvyšších policajných miestach. Sám Krajmer je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu prijímania úplatku a za zločin zneužitia právomocí verejného činiteľa.

„Môj klient vypovedal ku všetkým skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu. Poprel spáchanie trestnej činnosti,“ povedal Krajmerov obhajca Miroslav Zobok s tým, že išlo len o druhý výsluch jeho klienta. Ten prvý bol po Krajmerovom zadržaní a obvinení ešte z 5. novembra minulého roku. „Otázku, prečo je stále vo väzbe, by ste mohli smerovať skôr na dozorujúcich prokurátorov,“ povedal Zobok s tým, že on sám to nevie. Obhajca zároveň prezradil, že Krajmer doteraz nežiadal o prepustenie z väzby.

V kauze Očistec sú okrem Krajmera obvinené ďalšie bývalé špičky polície ako napríklad exšéf polície Tibor Gašpar, exriaditeľ NAKA Peter Hraško, bývalý riaditeľ národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník a ďalší. Spolu s nimi je obvinený aj bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Hlavou údajnej organizovanej zločineckej skupiny mal byť nitriansky oligarcha Norbert Bödör.