Kvasnica uviedol, že si prečítal aj prepis rozhovoru medzi bývalým generálny prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Kočnerom a komunikáciu medzi Kočnerom a námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym, ktoré mali byť zaistené pri vyšetrovaní. Všimol si, že vzťah medzi Kočnerom a Šufliarskym je mimoriadne priateľský. Informoval o tom Denník N.

Na snímke je advokát Roman Kvasnica.
Na snímke je advokát Roman Kvasnica.
Zdroj: MATEJ KALINA

"Táto komunikácia je z obdobia, keď už boli verejne známe informácie o tom, akým agresívnym spôsobom pán Kočner rieši svoje problémy, keď sa vyhrážal usmrtením iným osobám,“ vyjadril sa Kvasnica.

Šufliarsky blízky vzťah s Kočnerom popiera

Šufliarsky sa ku komunikácii s Kočnerom vyjadril na tlačovej konferencii začiatkom roka. Zdôraznil, že nikdy nekonal v prospech Kočnera v žiadnej trestnej veci."S touto osobou som nemal nikdy blízky vzťah, rodinný, priateľský, nepriateľský, majetkový a finančný," povedal Šufliarsky. V najnovšom vyhlásení to opakovane zdôraznil.

Najnovšie Šufliarsky reagoval aj na vyjadrenia advokáta."Komunikácia, ku ktorej sa vyjadril aj Kvasnica, bola vždy iniciovaná Kočnerom, pričom z mojej strany, ako to už bolo uvedené, išlo o slušnú reakciu. Predmetom komunikácie neboli žiadne trestné veci,"uviedol. Tvrdenia advokáta označil za zavádzajúce, subjektívne a neprofesionálne.  Podľa jeho slov sa týkajú dôkazu, ktorý nesúvisí s trestnou vecou, v ktorej je splnomocnencom poškodeného. Šufliarsky tvrdí, že vyjadrenie Kvasnicu je výsledkom dlhoročnej rozhorčenosti vo vzťahu k jeho osobe a prokuratúre. "Táto rozhorčenosť sa vystupňovala po tom, ako prokurátor Generálnej prokuratúry SR podal obžalobu na jeho klientku - obvinenú H.M. Žákovú za trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy. Odvtedy sa jeho útoky iba stupňujú," ohradil sa Šufliarsky.

Kočner mal riadiť Trnku

Kvasnica si však okrem toho posvietil aj na prepis rozhovoru medzi Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom, ktorý polícia zaistila pri vyšetrovaní vraždy. Podľa informácií Denníka N sa tam Kočner správa k Trnkovi ako nadriadený. Rozhovor údajne vznikol preto, že Trnka mal nahrávkami Gorily vydierať Jaroslava Haščáka z Penty. Kočner za to Trnkovi v prepise nadáva.

Bývalý generálny prokurátor Trnka.
Bývalý generálny prokurátor Trnka.
Zdroj: TASR
Na druhej strane si prečítate, čo žiada opozícia.