Podľa britského denníka Daily Mail sa celý nápad zrodil v hlave bývalého britského veľvyslanca v Amerike a zvláštneho poradcu princa Harryho a Williama, sira Davida Manninga – a práve kráľovský palác je z tejto myšlienky viac než nadšený! O tom, že by Harryho vyslali na pracovnú cestu do Afriky začali na podnet sira Manninga vážne uvažovať nielen v paláci. Vyzerá to tak, že tejto myšlienke sú naklonení aj Meghan s Harrym.

FOTO Najlepšie outfity Meghan v nájdete v našej galérii

Meghan Markle v Afrike.
Meghan Markle v Afrike.
Zdroj: Instagram

S princom Harrym by však na niekoľko rokov vycestovala aj vojvodkyňa Meghan so svojím dieťatkom. Celá kráľovská rodinka by sa tak na istý čas presunula do južnej Afriky, čo by predstavovalo pre kráľovskú pokladnicu enormný úbytok peňazí.

Podľa britského denníka by sa náklady na ich život v Afrike vyšplhali na 130 miliónov libier. Táto suma by zahŕňala náklady na vojenskú jednotku, ktorá by ich celú dobu ochraňovala, ďalej zdravotné, cestovné, poistné a tiež ubytovacie náklady.

 

Meghan Markle, princ Harry
Meghan Markle, princ Harry
Zdroj: Profimedia.sk

„Južná Afrika nie je bezpečná a Islamský štát tu má postavené pevnosti po celej krajine,“hovorí bývalý veliteľ kráľovskej policajnej hliadky John O'Connor. Ten v prípade, ak Harry s Meghan do Afriky vycestujú, bude žiadať kráľovskú rodinu, aby časť nákladov na ochranu páru financovala z vlastného. Týmto by sa tak náklady na ich „dobrodružný výlet“ zvýšili.

Meghan Markle a Kate Middleton
Meghan Markle a Kate Middleton
Zdroj: Getty Images

Pracovná cesta Harryho by však mohla aspoň sčasti vyriešiť problémy medzi vojvodkyňami. Vzhľadom na to, že by boli Meghan s Kate istú dobu od seba, by sa napätie v kráľovskom paláci zmierilo aspoň na istý čas.

Viac na Pluska.sk: