Sex symbol 50. a 60. rokov Gina Lollobrigida - omamná krása jej vybojovala prezývku „Mona Lisa 20. storočia“. Herečka však tvrdila, že vzhľad pre ňu bol skôr prekliatím než požehnaním.

FOTO Rivalka Giny, Sophia Loren sa nehanbila vo filmoch ukazovať svoje nahé prsia>>

Vedela som, že je gay, pretože sa do mňa nezamiloval

Muži z nej boli hotoví, dokonca vraj musela niekoľkokrát vymeniť svojho učiteľa hudby, pretože všetci sa do mladej Giny zaľúbili. O svojom filmovom kolegovi Rockovi Hudsonovi s úsmevom pre BBC povedala: „Vedela som, že je gay, pretože sa do mňa nezamiloval.“

„La Lollo“, ako ju nazývali Taliani, sa preslávila filmovými snímkami doma, v celej Európe a dokonca aj v Hollywoode. Hviezdila v Chráme Matky Božej v Paríži, Rimanke, Talianskych prázdninách a stovkách ďalších filmov, kde si zahrala po boku legendárneho Franka Sinatru, Rocka Hudsona či Humphreyho Bogarta.

„De Sica ma naučil porozumieť kinematografii. Pomohol mi pochopiť, že kinematografia je umenie; umenie, ktoré vám môže poskytnúť okamžité uspokojenie, pretože odozva publika je taká úžasná,“ uviedla herečka v rozhovore pre Variety.

Ako sa z herečky stala novinárka a politička

Po bohatej filmovej kariére, keď už dosiahla všetko, čo si zaumienila, sa Lollobrigida vydala úplne inou cestou a stala sa z nej novinárska fotografka. Verejnosť ju v tomto svetle však začala vnímať až po jej rozhovore so spevákom Freddiem Mercurym, ktorý sa neskôr stal aj jej blízkym priateľom.

Legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida
Legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida
Zdroj: Getty Images

Gina sa na sklonku života pokúsila urobiť dieru v politike, keď tesne po svojich 95. narodeninách kandidovala v parlamentných voľbách v Taliansku. Do parlamentu sa jej však dostať nepodarilo. Do posledného dňa svojho života tiež viedla súdny spor o majetky so svojím vlastným synom.

Ktorá je tá "najprsnatejšia"? Pokračovanie na ďalšej strane>>