Okrem toho, že ich film kraľoval galavečeru v kalifornskej Santa Monice, partia kamarátov a kolegov - na čele s Jamie a Michelle - jednoducho vyžarovala dobrú náladu.

FOTO Neskutočne dobrá vizáž Jamie Lee Curtis a Michelle Yeoh: Vek je fakt len číslo! >>

Členom tohto "gangu" bol napríklad aj Michellin kolega Ke Huy Quan, ktorý má dnes síce už po 50-ke, ale celý svet na neho stále spomína ako na rozkošného chlapca a detského "parťáka" Indiana Jonesa z Chrámu skazy.

Kedysi:

Pre herca Ke Huy Quana (51) bol film Všetko, všade, naraz akýmsi hereckým comebackom po 20 ročnej prestávke. Nadovšetko si ho pamätáme ako šikovného pomocníka Harrisona Forda vo filme Indiana Jones a Chrám skazy.
Zdroj: Profimedia

Dnes:

V snímke Všetko, všade, naraz sa Jamie a Michelle objavili vo viacerých úlohách - raz ako milenky, inokedy ako nepriateľky. Zápletkou filmu sú totiž nielen bežné rodinné problémy - ako nudné manželstvo, nezhody matky s dcérou, finančné problémy, ale aj cestovanie naprieč paralelnými vesmírmi. Pre Quana bol film navyše akýmsi hereckým comebackom po 20 ročnej prestávke.
Zdroj: Getty Images

Udalosť menom Film Independent Spirit Awards bola ďalším medzníkom v sezóne odovzdávania filmových ocenení, ktorá je v plnom prúde - a vyzerá to tak, že tento rok jej kraľuje práve bývalá malajzijská kráľovná krásy Michelle Yeoh (60).

Hoci s najnovším sci-fi filmom Všetko, všade, naraz (2022), v ktorom stvárnila hlavnú rolu, žne jedno ocenenie za druhým, nejde ani zďaleka o jej prvé "ródeo".

Anketa
Páčil sa vám film Všetko, všade, naraz, ktorý patrí medzi oscarových favoritov?

Zajtrajšok nikdy neumiera (1997), Tiger a drak (2000), Gejša (2005), Múmia: Hrob dračieho cisára (2008) patria medzi niektoré z jej najznámejších snímok a objavila sa aj v úspešných seriáloch Marco Polo (2016), ktorý sa, mimochodom, nakrúcal aj na Slovensku, či Star Trek: Discovery (2017 - 2021). Informuje o tom britský denník Daily Mail.

Kráľovná krásy, ktorá sa stala akčnou hviezdou a vie lietať vrtuľníkom
Michelle Yeoh je známa herečka so zručnosťami bojových umení a pôsobivými výkonmi na veľkom plátne. Avšak, táto talentovaná superstar má oveľa viac zaujímavých stránok. Od svojich skromných začiatkov ako súťažiaca krásy až po svoju súčasnú rolu ako veľvyslankyňa dobrej vôle OSN, Michelle Yeoh je sila, s ktorou sa treba počítať. Od roku 2016 bojuje za rovnoprávnosť žien a je tiež zanietenou enviromentalistkou. Málokto tiež vie, že je licencovanou pilotkou a do práce preto neraz cestuje nie autom, ale vrtuľníkom. Má tiež kuriózny zvyk - zo všetkých miest, ktoré navštívi, si domov najradšej odnesie suvenír v podobe snežného glóbusu. Doma ich má už vyše sto!

Práve s dobrodružným projektom Všetko, všade, naraz, kde si zahrala spolu s Jamie Lee Curtisovou a Ke Huy Quanom (51), má cestu vydláždenú k pocte najväčšej - zlatej soške Oscara. V uplynulom mesiaci si pripísala na konto Zlatý glóbus aj ocenenie SAG (Screen Actors Guild Award) a v tomto už spomínanú cenu Film Independent Spirit Awards, pričom jej film triumfoval hneď v siedmich rôznych kategóriách!

A keďže Michelle získala aj oscarovú nomináciu (ako vôbec prvá malajzijská herečka v histórii), vyzerá to tak, že si už teraz môže robiť na poličke miesto pre ďalšiu trofej. Už 13. marca sa rozhodne, či sa najlepšou herečkou stane ona alebo jej konkurentky - Cate Blanchett, Ana de Armas, Michelle Williams či Andrea Riseborough. Na Oscaroch navyše o cenu zabojuje aj Jamie Lee Curtis, a to v kategórii herečky vo vedľajšej úlohe.

Michelle Yeoh v snímke Všetko, všade, naraz. Snímka je nominovaná na sošku Oscar v dovedna 11 kategóriách.
Zdroj: Getty Images

V snímke Všetko, všade, naraz sa Jamie a Michelle objavili vo viacerých úlohách - raz ako milenky, inokedy ako nepriateľky. Zápletkou filmu sú totiž nielen bežné rodinné problémy - ako nudné manželstvo, nezhody matky s dcérou, finančné problémy, ale aj cestovanie naprieč paralelnými vesmírmi. Pre Quana bol film navyše akýmsi hereckým comebackom po 20 ročnej prestávke.

To NAJ zo sezóny rozdávania filmových cien na Pluska.sk:

Prečítajte si tiež: