Andrej Kiska je rád, že sa pacientovi darí dobre napriek tomu, že ten zásah bol robený na poslednú chvíľu.

Schuster je aktívny

„Pýta sa domov. Diskutuje, rozčuľuje sa nad politikmi, až ho musela dcéra upokojovať,“ povedal so smiechom prezident. Mrzí ho, že pacientovi nemohol priniesť halušky.

Namiesto halušiek vak

„Počul som, že má veľmi rád toto jedlo. Tu neďaleko je veľmi dobrá haluškáreň, ale lekári a hygienici mi to nedovolili. Tak som mu doniesol aspoň pekný vak na ďalšie jeho túry a výlety!“ Kiska sa médiám zdôveril, že jeho otec absolvoval rovnakú operáciu zhruba pred dvomi rokmi.

Rovnaký osud

Poznamenal, že otec dnes behá ako kamzík aj napriek vyššiemu veku. „Som presvedčený, že pán prezident Schuster je presne ten istý prípad. Držím mu palce, aby bol čím skôr doma. Nech ho zase počujeme spievať."  Na otázku ktorí politici Schustera rozčuľujú  Kiska diplomaticky poznamenal, že nechce tlmočiť jeho slová. 

Podpora od kolegu

"Vyjadril mi však podporu, že mi rozumie, keďže sám bol prezidentom. Vidíte krivdu, ale nemôžete veci zmeniť, nedokážete sa brániť tak, ako by bolo potrebné, keďže systém existuje a právomoci prezidenta sú nastavené, ako je dané ústavou," uzavrel Kiska.

Počas návštevy Andreja Kisku boli  pri Rudolfovi Schusterovi prítomné aj jeho deti Ingrid a Peter. Nechýbal ani prednosta a generálny riaditeľ Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb František Sabol.