Mnohé celebrity a známe tváre z kultúrneho, spoločenského a verejného diania sa hrdia titulom z FF PU. Patrí medzi nich napríklad bývalá hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová, či moderátori Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval. Lavice v prednáškových aulách dreli aj hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák, šéf Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Vladimír Puchala, spevák Peter Nagy, dlhoročný šéfredaktor regionálnych novín Korzár Peter Bercik či redaktor komerčnej televízie Vlado Jurek.

Milan Junior Zimnýkoval začínal v univerzitnom rádiu Prešovskej univerzity.
Milan Junior Zimnýkoval začínal v univerzitnom rádiu Prešovskej univerzity.
Zdroj: archív

A aké majú niektorí z nich spomienky na štúdiá? “Len tie najlepšie, pretože som objavil rádio a seba v ňom. A zásadný pocit zodpovednosti, že veci treba dokončiť a nenechať nedokončené. Na prekvapenie všetkých a na rozdiel od iných som školu dokončil,”vraví Junior. “Na vysokoškolské štúdiá mám iba tie najkrajšie spomienky. A napokon, to, že s niektorými svojimi pedagógmi z politológie aj ukrajinčiny som stále v kontakte dokazuje, že som mal česť študovať pri odborníkoch a skvelých ľuďoch,” opisuje M. Kaliňák, ktorý bol v roku 2001 ako študent autorom petície, vďaka ktorej univerzita získala peniaze a kúpila nový internát.

“Mimochodom, v tom čase mi s petíciou pomáhal Rado Štefančík, ktorý dnes podporuje petíciu za zrušenie jedného volebného obvodu pre parlamentné voľby,” dodáva. “Spomínam len v tom najlepšom. Boli tam skvelí profesori - Sabol, Zimmermann, Slančová,, docent Rusnák. A určite som na mnohých ďalších zabudol. Bola to pre mňa skvelá skúška,” vážne sa zamýšľa známy vtipkár P. Bercik, ktorý študoval masmediálne štúdiá.