Anna Andrejuvová je dcérou zdravotnej sestry Anny a veterinárneho lekára, v minulosti svidníckeho poslanca, Jána Andrejuva.

Sama má s politikou veľa skúseností. Jemná dáma s milou povahou bola totiž roky poslaneckou asistentkou Daniela Lipšica.

Pred voľbami pôsobila zase ako asistentka Igora Matoviča pri komunikácii s ľuďmi, ktorí sa obracali na hnutie s rôznymi právnymi a inými problémami. Profesne sa venovala aj komunikáciou s médiami a verejnosťou. 

Šarmantná východniarka kandidovala do Národnej rady SR za hnutie OĽANO z 15. miesta. A dostala sa do parlamentu, takže už pôsobí ako poslankyňa.

Anna Andrejuvová (40) je vyštudovanou právničkou a politologičkou.
Anna Andrejuvová (40) je vyštudovanou právničkou a politologičkou.
Zdroj: archív A. A.

Chce sa venovať oblasti bezpečnosti, spravodlivosti, slobode a právu narodiť sa a dožiť dôstojnú starobu: “Zmeniť by sa mali zákony tak, aby 30 rokov po revolúcii neboli na žiadnych vysokých štátnych funkciách bývalí komunisti a členovia ŠTB. Sloboda je veľmi vzácny dar, ktorá začína byť obmedzovaná hlavne v Európe,” uviedla. Podľa nej sa to týka najmä oblasti slobody prejavu, slobody vierovyznania, výchovy detí či obmedzenia legálnej držby zbrane.

V parlamente chce byť hlasom mladých ľudí, žien, rodín, ale aj starších a seniorov. 

Foto zo súkromia novej poslankyne si môžete pozrieť v GALÉRII.