Premiér sa takmer každodenne objaví na nejakej tlačovke, vystúpi na verejnosti či pred novinármi. Takže viacerí, najmä zástupkyne nežného pohlavia, si všimli zmenu, na ktorú nás upozornili: „Igor nám plešatie!"

Viac foto TU

Je jasné, že na to poukazujú najmä obdivovateľky Petra Pellegriniho, ktorého jamôčky v lícach Igor Matovič spomínal v predvolebnej kampani až pričasto. A začali porovnávať obidvoch politikov. Vychádza im, že jasne navrch má fešný Banskobystričan, ktorý láme srdcia Sloveniek povestným úsmevom, vizážou drsného chlapa, ale aj prácou okolo rodičovského domu. Aj keď, buďme úprimní, takisto má trochu vyššie čelo.

Peter Pellegrini boduje u mnohých Sloveniek práve vizážou.
Zdroj: facebook - Peter Pellegrini

Zástankyne Igora Matoviča zase argumentujú, že chlapi s plešinou majú svoj osobitý šarm. Potvrdzuje to dokonca aj psychiatrička Danica Caisová. Tá hovorí, že kedysi bola plešina znakom mužnosti. "Takýto muž má vraj vysokú hladinu testosteronu a teda je odolný, ostrý, akcieschopný - a neviem, čo ešte všetko sa testosteronu pripisuje, aké pozitívne vlastnosti. V istom zmysle by teda muži s riedkym alebo nulovým porastom hlavy mohli byť pyšní, že sú po každej stránke chlapi," hovorí odborníčka.

Za ostatné dní, počas ktorých vysvetľoval Igor Matovič svoj plagiát diplomovky a čelil odvolávaniu, poriadne oplešivel a zostarol.
Zdroj: Martin Baumann

Niekto si to nevšíma, iný s tým má problém

Dodáva, že sú aj takí, ktorí veľmi zle znášajú stratu vlasov. Príkladom bol americký spevák a herec, jedna z najväčších hudobných hviezd minulého storočia Frank Sinatra, alebo bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi. "Títo páni si za veľké peniaze dávali nastreľovať a transplantovať vlasy. Medzi známymi osobnosťami sú takí, ktorým to veľmi pristane a svoj hendikep povýšili na prednosť, napríklad Bruce Willis," hovorí odborníčka.

Bruce Willis napriek nie najmladšiemu veku a plešatej hlave patrí stále medzi mužské sexsymboly.
Zdroj: Internet

Niektorí muži sú príťažliví aj s plešinou, ale iní veru nie. "Plešatenie vôbec nepristane britským princom Wiliamovi a Harrymu. Čiže medzi mužmi nájdeme takých, že strata vlasov je pre nich plusom, ale aj tých, ktorí to vnímajú ako obrovské mínus. Aké  je to v prípade premiéra Matoviča je ťažké odhadnúť. Čas ukáže," uviedla doktorka Caisová. 

Aj princ William prišiel o vlasy veľmi skoro.
Zdroj: Archív NMH

To, ako sa muž prispôsobí neúprosnej realite, teda vypadávaniu vlasov, záleží od toho, či si zakladá na tom ako vyzerá a dbá na perfektnú vizáž. "Ak je premiér typom, ktorý chce mať tzv. každý vlas na správnom mieste, tak to bude pre neho veľmi ťažké. Tolerovanie vypadávania vlasov určite nesúvisi s profesiou ani  funkciou, ktorú daný muž vykonáva, ale s jeho povahou a schopnosťou sa s tým vyrovnať," tvrdí uznávaná psychiatrička.

Aj keď to určite nie je ten najväčší problém, aký musí riešiť, chceli sme vedieť, ako ho znáša Igor Matovič. Napriek opakovaným otázkam sme sa napriek prísľubom nakoniec odpovede nedočkali. 

Ktoré sú hlavné faktory, ktoré spôsobujú plešatosť?

 

  • dedičnosť
  • starnutie 
  • hormonálna činnosť 
  • stres 
  • nedostatok vitamínov - B, C, E
  • nedostatok minerálov - železo, zinok, meď
  • zlý krvný obeh
  • časté nosenie  pokrývok hlavy
  • vysušená pokožka hlavy
  • nadmerné potenie 
Pozrite sa vo FOTOGALÉRII, ako vyzeral účes Igora Matoviča kedysi a ako vyzerá dnes!

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Je viac sexi Peter Pellegrini alebo Igor Matovič?

Mohlo by vás zaujímať: