Ján a Martina sa spoznali počas študií na univerzite v Nitre. Najprv po sebe v prvom ročníku pokukovali, spočiatku spolu chodievali iba na pivko. No už vtedy bolo jasné, že patria k sebe. Dali sa dokopy v druhom ročníku, spoločne so spolužiakmi si prenajali byt. Vlani na Vianoce to bolo päť rokov, ako začali spolu žiť. “Nikdy sa nehádali. Keď som sa ich na to pýtala, odpovedali: A na čom? Janko mi vravel, že keď povie niečo Martinka, ja viem, že má pravdu a ja ju počúvnem. A keď poviem niečo ja, aj Martinka mňa počúvne. Oslovovali sa pekne - Janíčko a Martinka. Keď som na ňu ja zavolala Martina, hneď ma opravil,” opísala vzťah dvojice mama Zlatica.

Po skončení školy bývali v podnájme v Bratislave, keď Janko robil v Hospodárskych novinách. Potom bývali v Nitre a vlani v lete sa nasťahovali do domčeka, ktorý si kúpili vo Veľkej Mači. Veľmi sa z toho tešili, ešte som im vravela, že si mali vziať väčší úver a kúpiť si nový dom, no Janko oponoval, že to by ho nebavilo, chcel mať na čom robiť a prerobiť si ho podľa svojich predstáv. Keď ešte učil a prišiel zo školy, alebo keď prišiel z Aktualít, do večera pracoval na rekonštrukcii a večer si sadal k počítaču a pracoval na svojich článkoch, na ktoré doplatil.

Tešili sa na svadbu

Piateho mája sa mali snúbenci brať, Zlatica im chcela pomôcť so svadbou: “Nechceli, že sa nemám trápiť. Že sú mladí a ku peniažkom ešte prídu, že ja ich súrnejšie potrebujem. Boli strašne zodpovední a ako pár boli jedineční, veľmi sa ľúbili. To bol jeden z mála párov, ktorí mali obrovskú lásku medzi sebou.”

Zaľúbenci jej často vraveli, že zbytočne sa o nich bojí v súvislosti s Jankovou prácou, vyrába hororové scenáre a vidí to čierne: "Janko mi povedal – teta maximálne mi hrozí trestné oznámenie a to sa dá vždy uhrať. A Martinka nato: Mami, nie sme v Amerike, nič nám nehrozí. Nič sa nestane. Pozeraj menej filmov, menej kriminálok a budeš kľudnejšia. A vidíte, ako to dopadlo!”

Prečítajte si viac: