Vyšetrovacia komisia bola vo štvrtok vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Jej členovia povedali, že na niektoré otázky dostali odpoveď, na iné stále nie.

V prešovskej väznici a nemocnici si chceli ujasniť aj niektoré nezrovnalosti medzi kamerovými záznamami a dokumentmi. Ako povedal Milan Laurenčík (SaS), chce vysvetliť určitý neštandardný pohyb v prešovskej väznici.

K týmto otázkam sa však komisia nedostala. Ešte vo štvrtok oznámila, že jeden jej člen bol pozitívne testovaný na koronavírus, takže návštevu prešovskej väznice musia odložiť. V piatok preto prišiel do Prešova iba zástupca Lučanských, advokát Miroslav Radačovský. Ukázal dokument, ktorý podľa neho poukazuje na ďalšiu nevysvetlenú vec.

Posledné chvíle pred smrťou

Generál Lučanský ležal v kóme v internistickom monobloku na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení. Lekári bojovali o jeho život, no žiaľ, zomrel približne 24 hodín po tom, ako sa pokúsil skoncovať so životom obesením na teplákovej bunde na poschodovej posteli v base na cele, kde bol ubytovaný sám. 


K zomierajúcemu bývalému nebojácnemu bojovníkovi s mafiou pustili lekári jeho manželku Martinu. Tá od noci dlhé hodiny presedela pri lôžku svojho milovaného manžela prikrytého plachtou a napojeného na prístroje. Držala ho za ruku a hladkala ho.

V jednej z najhorších chvíľ jej života musela okrem krutej rany na duši a v strachu o život svojej lásky strpieť aj prítomnosť ozbrojenej väzenskej stráže. Tí tam striehli z dôvodu, že sú také predpisy. Veď pacient bol špecializovaným súdom vzatý do kolúznej väzby. 

Kto prišiel za Lučanským? Čítajte na ďalšej strane!