Polícia v Trenčíne vyšetruje prípad napadnutia ženy jej druhom. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že páchateľ po predchádzajúcej hádke v byte napadol svoju družku. Do jednej ruky chytil kuchynský nôž a do druhej tĺčik na mäso. Ženu začal naháňať, pričom po nej kričal vulgarizmy a vyhrážal sa jej zabitím,“ povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Fotografie útočníka s tĺčikom nájdete v galérii

Podľa Kuzmovej nešťastnú družku päťkrát ovalil po hlave tĺčikom. „Poškodenej sa našťastie podarilo z bytu utiecť pred bytovku. Páchateľ ju však aj vonku prenasledoval a vyhrážal sa jej smrťou,“ dodala Kuzmová.

Žena mala šťastie v tom, že jej druh bol pod spitý obraz boží a teda ani jeho koordinácia nebola tým, čím býva za triezva. Nespôsobil jej teda také zranenia, ktoré by si vyžadovali lekárske ošetrenie.

Policajti sa nestačili diviť, keď mu dali fúkať. „Polícia na mieste agresívneho páchateľa obmedzila na osobnej slobode. Bola s ním vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 3,60 promile alkoholu. Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uzavrela Kuzmová.

Nespratníka obvinili z nebezpečného vyhrážania a rovno ho aj odšikovali pred sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorý rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Zurvalec bol navyše už v minulosti šesťkrát súdne trestaný prevažne za majetkovú trestnú činnosť. Teraz mu v prípade dokázania viny hrozí trest vo výške od 6 mesiacov do 3 rokov.

Pri predvádzaní pred sudcu sa nekajal. Naopak, snažil sa vyviniť a tvrdil, že žiadny tĺčik na ženu nevzal. „Nikomu nič nechcem odkázať. Len jej, že mi je to ľúto, že sa to stalo za tie roky, ale ja som nič takého nespravil, necítim žiadnu vinu,“ tvrdil obvinený muž.