Starosta V. Mirošova Michal Petraník už roky bačuje s verejnými zdrojmi. Je obvinený z niekoľkých trestných činov. Štyri roky ho stíhajú pre spreneveru, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, marenia exekučného konania. Podľa obžaloby posielal obecné peniaze na súkromné účty, vyberal ich v hotovosti. Sumu vyčíslili na viac ako 100-tisíc eur. Súd odročili už takmer 30-krát.

Michal Petraník je od konca januára vo vyšetrovacej väzbe, vzali ho policajti počas rozsiahlej celoslovenskej razii pre podvody na DPH pri obchodoch s mäsom.
Zdroj: Ingrid Timková

Medzitým ho obvinili z podvodu a za porušovanie ochrany stromov a krov pre vyrúbanie pol chotára bez povolenia. Ani po tomto si nedal povedať a pokračoval ďalej. Pre jeho ďalšie finančné machinácie vtrhli policajti na úrad a zhabali dokumenty i počítače, nasledovalo obvinenie pre pokračujúci zločin sprenevery. No keď ostatný raz nabehli do obce policajti koncom januára, rovno vzali aj starostu. A s putami na rukách ho odvliekli do vyšetrovacej väzby a je tam doteraz. Tentoraz za rozsiahlu daňovú trestnú činnosť pri obchodoch s mäsom.