Druháčka na zlínskej univerzite sa prihlásila do súťaže s novodobou žehličkou a kulmou na vlasy zároveň, ktorá vyzerá ako rukavica. „Ženám je odjakživa prirodzené hrať sa so svojimi vlasmi a točiť si ich okolo prstov. Preto som sa inšpirovala tvarom ruky,“ povedala nám talentovaná kráska zo Žiliny.

Dá sa nabíjať

Jej mašinka vlasy vyžehlí aj nakulmuje. Nemusíte ju zakaždým zapájať do elektriny, dá sa nabiť.„Rukavica má v časti dlane a prstov teflónové platničky, ktoré sa zahrejú. Obsahujú saténové ióny, vlasy tak ostávajú lesklé a zdravé. Takisto majú v sebe keratín a kondicionér, ktoré sa teplom uvoľňujú do vlasov,“ hovorí študentka priemyselného dizajnu.


Rukavica: vlasy vyžehlí aj nakulmuje
Foto: Archív

Pri žehlení uchopíte prameň vlasov do päste a ťaháte nadol. Keď chcete kučery, prameň obtočíte okolo prsta. Ak chcete väčšie kučery, obtočíte ho okolo dvoch prstov.

Teplotu regulujete pomocou LCD displeja, ktorý je umiestnený na chrbte rukavice. Ivana sa dostala do užšieho výberu celosvetovej súťaže mladých dizajnérov spomedzi 1 200 študentov.


Žehlenie: Stačí potiahnuť za prameň vlasov.
Foto: Archív


Lokničky: Vlasy len nakrútite na prst.
Foto: Archív

Či bude pokračovať v šľapajach minuloročného víťaza, Slováka Adriána Mankoveckého, sa rozhodne v októbri. Adrián vyhral s návrhom práčky do vrecka, ktorá bielizeň čistí pomocou iónov a pary.