Oficiálna verzia hovorí, že Earhartovej lietadlo sa zrútilo do oceánu 2. júla 1937. To smerovalo na Howlandov ostrov, kde plánovala doplniť palivo.

Po páde sa však nenašli ani pozostatky tela Amelie, ani kúsky vraku lietadla. Preto je zmiznutie tejto ženy veľkou záhadou a existujú aj ďalšie teórie o jej osude.

VIDEO: Amelia Earhartová preletela ako prvá žena Pacifik pred 80 rokmi

Tragické osudy lietadiel: Pozrite si desať najzáhadnejších havárií lietadiel v histórii

Podľa jednej z nich sa Američanka dostala na spomínané Marshallove ostrovy, ktoré boli v tom čase pod nadvládou Japoncov. Práve oni mali Earhartovú uniesť a v ich zajatí vraj neskôr zomrela. Správnosť tejto teórie má potvrdzovať aj fotografia z amerického Národného archívu.

Snímka bola zhotovená na Jaluit Atoll, ktorý patrí k Marshallovým ostrovom. Fotka znázorňuje skupinu ľudí na brehu mora. Podľa informácií zahraničných médií je jej autorom americký špión a medzi skupinou je aj Earhartová.

Tvrdia to aj tvorcovia dokumentu Amelia Earhart: The Lost Evidence. Podľa nich sedí Amelia pri brehu otočená chrbtom k fotografovi.

FOTO Upálení zaživa. Títo „martýri“ prišli o život hroznou smrťou. Povstalcovi trhali mäso z tela zubami!

„Myslím si, že keď sa na to pozriete s odstupom a zvážite všetky analýzy, ktoré boli prevedené, tak diváci nemôžu byť na pochybách, že to je Amelia Earhartová a Fren Noonan,“ povedal Shawn Henry, ktorý pracoval pre FBI. Práve Fren Noonan bol navigátorom počas osudného letu druhého júla 1937. Na palube zmiznutého lietadla sa nachádzal spolu s Ameliou.

Anketa

Myslíte si, že na fotografii je naozaj Amelia?

Áno, mohla by to byť ona. 0% Nie, nedá sa rozoznať, kto je na fotke. 0%Celkový počet hlasujúcich: 0

Amelia, ktorá ako prvá žena v histórii preletela Pacifik, si získala obdiv celého sveta. Mnohí veria rôznym teóriám, no ako píše britský portál BBC, jej osud pravdepodobne ostane naďalej zakrytý rúškom tajomstva.

Čítajte viac zaujímavostí:

VIDEO Najšťastnejší deň nevesty sa zmenil na tragédiu: Namiesto svadby museli chystať pohreb!

FOTO Neuveriteľné! TÁTO stojedenročná Američanka športuje ako mladý človek!

FOTO Vyzerá ako dieťa, no je to chlap: Basori (50) má aj celkom dospelácke neresti

FOTO Volali ju "príšera"! Šikanované dievča sa teraz pokúša o nemožné: Chce byť Miss Universe