Tenis je populárny aj medzi mladou generáciou športovcov. Mnohí rodičia veria, že z ich dieťaťa vyrastie nový Novak Djokovič, Roger Federer, Dominik Hrbatý či Dominika Cibulková.

Malí tenisti potrebujú na začatie športovania predovšetkým správnu raketu. Oni a rovnako aj starší začiatočníci nemusia siahať hneď po najdrahších modeloch. Podľa trénera Ladislava Simona, ktorý v súčasnosti v bratislavskom Národnom tenisovom centre vedie Alexa Molčana a venuje sa aj Filipovi Horanskému, začiatočník by nemal pozerať na značku rakety či si hneď na začiatku vybrať tú najvyššej kvality, s ktorou hrajú na okruhoch ATP a WTA profesionáli. „Pre začiatočníka je jedno, s akou raketou hrá. Dôležité je naučiť sa triafať loptičku stredom výpletu a prehodiť ju cez sieť. Profesionálny materiál vie byť sprvoti dokonca kontraproduktívny. To isté platí aj o loptičkách. Nové lopty, s ktorými hrajú profesionáli, sú rýchlejšie, ťažšie ovládateľné pre amatéra. Správne vybúchaná, aj keď mäkšia lopta odletí od rakety menej, hrá sa s ňou aj lepšie. Dokonca vôbec mi pri amatéroch nevadí, keď začínajú s detskými loptami,“ vysvetľuje v podcaste Slovenského olympijského a športového výboru s názvom „Olympijský podcast“ bývalý tréner Martina Kližana, Norberta Gombosa či Jiřího Veselého.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SOŠV

Olympijský podcast môžete počúvať zadarmo na:
Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Soundcloud

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Vo svete športu nastalo v tejto dobe vákuum. Koronavírus zapríčinil, že sa športový život prakticky zastavil. Aj tenisti od marca nehrali žiaden turnaj, na okruhu ATP a WTA sa oficiálny zápas neuskutoční v júni a ani v júli. Mnohí sa len v týchto dňoch vracajú k tréningom. Tenisový svet síce smúti, že sa nekonajú stretnutia, hráči sa však nečakanej pauze aj potešili. „Drvivú väčšinu hráčov v začiatku pandémie a karantény asi aj potešilo, že môžu byť dlhšie doma. Predsa len, počas roka sú neustále na cestách a striedajú turnaje a kontinenty. Postupom aj im však začal chýbať adrenalín a tenisová rutina. Každý sa s tým vysporiadal inak. Niekto hral videohry, niekto čítal knihy. Ja som začal bicyklovať. Nejaký ventil si každý musel nájsť,“ doplnil Ladislav Simon v Olympijskom podcaste Slovenského olympijského a športového výboru. Olympijský podcast, ktorý Slovenský olympijský a športový výbor pripravuje aj za pomoci exkluzívneho partnera Tipos, generálnych partnerov Toyota a 4F a hlavných partnerov BILLA, Matador, Kooperativa, Dôvera, SPP a Slovenská sporiteľňa, si môžete už teraz vypočuť aj vo svojich aplikáciách.

Ladislav Simon
Ladislav Simon
Zdroj: SOŠV

V Olympijskom podcaste s Ladislavom Simonom, ktorý si už dnes môžete vypočuť vo svojich aplikáciách, nájdete aj odpovede na tieto otázky:
- Čo ho frustrovalo na februárovom turnaji v talianskom Bergame?
- Ako zobrali tenisti informácie o šírení koronavírusu?
- Aké záchranné balíčky potrebuje tenis?
- Prečo by ho prekvapil koniec kariéry Rogera Federera či Rafaela Nadala počas tohto roka?
- Padne najlepším hráčom pauza vhod?
- Čo priniesla koronapauza pre tenistov? Akú dostali šancu?