„Ak hovoríme o dentálnom zdraví, najdôležitejšia je dôkladná a pravidelná starostlivosť o detské zúbky za pomoci rodičov. Podceňovať nemožno ani prehliadky u zubných lekárov, ktoré dokážu včas odhaliť zubný kaz či potrebu zubného strojčeka,“ uvádza za Union zdravotnú poisťovňu riaditeľka revíznych a zdravotných činností MUDr. Ingrid Dúbravová. Práve Union venuje prevencii veľkú pozornosť a svojich poistencov a poistenky motivuje k preventívnym prehliadkam, vďaka ktorým je možné aj u detí predísť väčším zdravotným ťažkostiam v prípade, ak by sa samotný problém podcenil.

V štatistikách najčastejších ochorení detí, ktoré si vyžadovali liečbu,  je liečba zubného kazu už na treťom mieste. „Rovnako to bolo aj v minulom roku a sme radi, že preplácanie výkonov pri ošetrení zubov u detských pacientov využilo 11% našich poistencov a poisteniek. Dentálny benefit môžu využiť aj tento rok, samozrejme, tento nadštandard sa týka aj rodičov,“ vysvetľuje hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Kristína Baluchová.
Union sa o zdravie svojich poistencov a poisteniek stará komplexne. Detskému zdraviu sa venuje aj v témach svojich podcastov Zdravé reči , kde sa rodičia môžu od odborníkov dozvedieť viac aj o správnom stravovaní, množstvo užitočných poznatkov je pre poistencov a poistenky zhrnutých aj v praktických blogoch či e-bookoch.

Viac informácií o tom, ako je možné popri starostlivosti o zuby ušetriť, nájdete na: Príspevok 150 eur ročne na zuby pre všetkých poistencov (union.sk)