Mali by ste na to odvahu? Nahádzať vlastné ratolesti do ľadovej vody, v ktorej navyše pláva skupina vyhladovaných polárnych medveďom, ktoré útočia na všetko, čo naruší ich teritórium?

Turisti čakajú

Napriek tomu sa v polárnom centre v mestečku Cochrane v blízkosti Hudsonovho zálivu rozhodli, že svetu dajú unikátnu atrakciu. Kúpanie s ľadovými medveďmi.

Podľa niektorých záberov to naozaj vyzerá, že deti plávajú v studenej vode priamo do náručia nebezpečných predátorov. Omyl. Deťúrence sa na rozdiel od medveďov čvachtajú v ohrievanej vode a medzi nimi a šelmami je päť centimetrov hrubé sklo.

Táto atrakcia je prístupná pre všetky deti, ktoré zavítajú do tejto kanadskej zoologickej záhrady špecializovanej na ľadové medvede. Nie vždy to však je možné. Medvede totiž neskáču do vody na prianie návštevníkov, ale len ak sa im chce.

Preto mnohí turisti čakajú v parku aj celý deň a až v momente, keď sú medvede vo vode, pošlú svoje deti do bezpečného bazéna s hĺbkou necelý meter. Pre tie neopakovateľné fotky a spomienku na celý život sa predsa oplatí čakať.