Operačný systém produktov Apple, teda iOS, čaká vylepšenie hneď v niekoľkých oblastiach. Nová verzia systému je označená číslom 11. Zaujímavosťou je napríklad fakt, že telefón s iOS 11 rozpozná, keď bude jeho používateľ šoférovať a automaticky stíši notifikácie. Zmeny nastanú aj pri funkciách iPadov. Milovníci technológií sa môžu tešiť napríklad na virtuálnu klávesnicu či narábanie s viacerými aplikáciami naraz.

Na spomínanej konferencii oznámili milovníkom technologických "vychýtavok" aj fakt, že používatelia noviniek od Applu budú môcť dať zabrať aj virtuálnej asistentke Siri. Tá bude mať totiž na starosti vyhodnocovanie požiadaviek a rozoznávanie reči pri riadení nového inteligentného reproduktoru s názvom HomePad.

Reproduktor bude schopný prehrávať hudbu, no zahrá sa i na hlásateľa, ktorý nebude mať problém svojmu majiteľovi hlásiť predpoveď počasia či najaktuálnejšie správy. Nový spoločník za 350 dolárov (311 eur) príde na trh v decembri.

Apple na svojom účte na YouTube uverejnilo niekoľko videoklipov, ktoré v krátkom čase predstavujú novinky spoločnosti. Hrdí sa apríklad i novým iPadom Pro. „Najpokročilejší displej na svete, výkonný A10X Fusion chip, nový model s 10,5 palcovou obrazovkou, nový iPad Pro má všetko, čo očakávaš od modernej počítačovej techniky,“ píše sa pod videom. Očakávané zariadenia budú mať pamäťové úložisko najmenej 64 giga, mali by byť rýchlejšie ich displej bude ponúkať bohatšie farby.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Konferencie WWDC17 sa nevedel dočkať ani výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook. Dôkazom je i jeho príspevok na sociálnej sieti Twitter.

Koniec roka 2017 sa bude niesť v znamení nového iMacu Pro. K zákazníkom sa dostane v decembri a za cenu približne 5000 dolárov, čo je v prepočte takmer 4 500 eur. Počítače iMac Pro sú vylepšené po niekoľkých rokoch. Prichystané je niečo aj pre grafických labužníkov - grafická karta AMD Radeon Vega spolu s 16 až 128 gigabajtov RAM. Znamená to, že virtuálna realita by pre nový iMac Pro mala byť hračkou!

Konferencia sa skončí v piatok, 9. júna. V pozore je celý technologický svet, konkurencia, ale i svetové médiá, medzi ktorými nesmie chýbať ani magazín Forbes.

Čítajte viac:

Steve Jobs, génius, ktorý bol vždy o krok vpred: Takýto bol jeho život

Šéf spoločnosti Apple prekvapil! Tim Cook sa priznal k homosexualite

Megavily či skromné sídla - ako žijú IT boháči?

„Čínsky Apple“ vyprodukoval klon MacBook Air

Apple predstavil novinky. Takto vyzerá počítač vo valci