Prírodné povzbudzovače vo forme chutného jedla sa môžu stať príjemným akcelerátorom, ktorý cielene zaútočí na naše zmysly. Po čom všetkom môžeme siahnuť, ak chceme priaznivo stimulovať libido?

Neodolateľná už po storočia: Čokoláda

Už 450 rokov pred naším letopočtom národ Aztékov veril, že fermentovaný nápoj pripravený z kakaových bôbov a predchodca dnešnej čokolády je afrodiziakom. Potvrdzuje to aj vedecký fakt: čokoláda totiž obsahuje teobromín - alkaloid, ktorý pôsobí ako stimulant. Nie je náhodou, že teobromín objavíte napríklad v tabletkách na erekciu.

Peruánska Viagra alias maca peruánska - účinky podporené vedou

Na zvýšenie libida sa používa aj koreňová rastlina maca peruánska. Hoci jej domov je tisíce kilometrov vzdialený, jej povesť prekonáva aj veľké vzdialenosti. U nás ju poznáme najmä ako súčasť prírodných doplnkov výživy na podporu erekcie. Maca sa môže pochváliť niekoľkými potvrdenými zdravotnými výhodami, aj svojím účinkom na povzbudenie zmyslov.

Od nenápadnej rastliny k podpore túžby: Kotvičník zemný

Vďaka kotvičníku si na svoje môžu prísť obe pohlavia. Táto rastlina hrá dôležitú úlohu pri riešení problémov s erektilnou dysfunkciou, plodnosťou, aj problémami sexuálnej túžby. Je možné nájsť ho napríklad vo forme povzbudzujúceho čaju. Podobne ako maca alebo teobromín sa tiež nachádza v prírodných doplnkoch na podporu erekcie.

Koreň so zvláštnym tvarom, ale obrovskou silou: Zázvor

Rozohriať telo prostredníctvom zázvorového čaju je stará známa vec. Najmä v jesenných a zimných mesiacoch nám pomáha bojovať proti chladu. Dostať teplo môže však aj na tie správne miesta a nenápadne tak prispeje k horúcim chvíľkam. Zázvor má moc stimulovať obehový systém a zvyšovať citlivosť intímnych partií.

Potešenie z kôry stromu: Škorica

O tom, že chutné prísady s afrodiziakálnymi účinkami sa nachádzajú na najrôznejších miestach, nás presviedča aj škorica. Tá podobne ako zázvor môže pomôcť zohriať telo a zlepšiť prísun krvi do pohlavných orgánov. Už len vdýchnutie jej vône môže prispieť k zvýšeniu sexuálnej túžby. V minulosti sa dokonca vtierala do pohlavia, aby pôsobila tam, kde je to najviac potrebné.

Tip na záver

Tušíte, ktorá z uvedených potravín by na vás účinkovala najlepšie? A čo tak si s polovičkou pripraviť afrodiziakálnu hostinu? Môžete tak sledovať, čo najviac pôsobí na toho druhého. Veď predsa - vo dvojici ide všetko jednoduchšie!