Poznajú sa a spolupracujú už trinásť rokov a nič nenasvedčuje tomu, že by sa na ich spoločnej profesionálnej ceste malo niečo zmeniť. ,,Od roku 2003 až doteraz získal Jevgenij viac ako 40 zlatých medailí, pričom korčuľoval na moju hudbu. Plánovali sme spolupracovať len na jednu sezónu, ale dostali sme sa omnoho ďalej,”hovorí maďarský hudobný skladateľ a famózny huslista Edvin Marton. Šou Kings on Ice vznikla len o pár rokov neskôr, v roku 2006, po víťazstve Pľuščenka na Zimných olympijských hrách v Turíne.

Edvinova hudba ho ženie vpred

Jevgenij Pľuščenko je nepochybne najvýraznejšia osobnosť svetového krasokorčuľovania posledného obdobia. Svojich fanúšikov neprestáva prekvapovať – už dvakrát oficiálne ukončil kariéru a dvakrát sa na súťažný ľad vrátil. Stále uvažuje, že by chcel štartovať na OH v Pchjongčangu v roku 2018. Napriek niekoľkým zdravotným ťažkostiam sa nevzdáva ani náročných, priam akrobatických kúskov na ľade a pri tom mu je veľkou oporou práve Edvin Marton. ,,Keď nám Edvin zahral nedávno na tlačovej konferencii, uvedomil som si, že pódium sa normálne zatriaslo. To je jeden z dôvodov, prečo mám na konte toľko triumfov. On má úžasnú energiu, ktorú mi odovzdáva a ktorou ma tlačí. Preto sme získali toľko titulov,” adresuje Pľuščenko uznanlivé slová na adresu svojho kolegu, z ktorého sa stal rokmi kamarát.

Výnimočný tandem

Málokedy sa spoja také výrazné talenty, akými sú Edvin Marton a Jevgenij Pľuščenko, chémia hudby a krasokorčuliarskeho umenia u nich funguje dokonale. ,,Viete, možno raz za tisíc rokov sa narodí výnimočná osobnosť akou je Jevgenij. Je unikátny, srdečný človek, a tiež skvelý kamarát,”dodáva Edvin Marton. Recept na úspešný projekt však našli spoločne – ich šou Kings on Ice videlo už 1,5 milióna divákov. V Bratislave si ju môžete pozrieť už 29. novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky je možné zakúpiť prostredníctvom www.xl.sk, www.eventim.sk, www.ticketportal.skwww.predpredaj.zoznam.sk