Železo v tele má pri silnej imunite dvojitú úlohu. Keďže sa ochorenie často prejavuje zápalom pľúc, kedy je ohrozené zásobovanie tela kyslíkom, je nanajvýš dôležité udržiavať dostatočnú hladinu hemoglobínu v krvi. Pre tvorbu hemoglobínu potrebujete dostatočné zásoby železa v tele. Pozor však na výber správnej formy železa. Vyberte si také, ktoré vám efektívne doplní železo, ale neohrozí vašu črevnú mikroflóru, ktorá je základným pilierom bojaschopnej imunity.

Správne zloženie črevnej mikroflóry znamená silnú imunitu

Odborníci tvrdia, že črevný systém človeka tvorí až 70-80 % celkového imunitného systému. Je veľmi dôležité, aby sa v čreve nachádzali mikroorganizmy, ktoré sú pre našu imunitu prospešné. Na druhej strane nemôžeme vytvárať podmienky chorobným mikroorganizmom na ich množenie, pretože tie nám silu imunity znižujú.

Viaceré patogénne mikroorganizmy sa nachádzajú v črevnej mikrobiote aj za normálnych okolností avšak len v malom množstve. Pokiaľ neexistujú faktory potrebné pre ich rast a množenie, tak sú zdravé mikroorganizmy vo výraznej prevahe. Naša črevná mikrobiota je zdravá a imunita je bojaschopná.

Ilustračné foto.
Zdroj: shutterstock

 

Ako nevstrebané železo v čreve vplýva na našu mikrobiotu?

Práve nevstrebané železo z tabliet je rastovým faktorom patogénnych baktérií. Buďte pri výbere prípravku na dopĺňanie železa obozretní, pretože hromadenie železa v čreve môže ohroziť aj vašu imunitu. Ktoré železo sa v čreve hromadí? Prípravky na dopĺňanie železa, ktoré obsahujú len nehémové železo musia byť užívané vo vysokých denných dávkach, pretože sa do tela vstrebáva len malá časť železa z takejto tabletky. Zvyšné nevstrebané nehémové železo putuje črevom ďalej a kŕmi práve patogénne baktérie. Dôkazom a fyzickým prejavom pomnoženia nezdravých baktérií v čreve je nafukovanie, kŕče, zápcha alebo hnačka.

Ilustračné foto.
Zdroj: shutterstock

Produkty s hémovým železom pôsobia inak

Hémové železo sa do nášho organizmu vstrebáva vo významne vyššej miere a zároveň aj napomáha vstrebávaniu nehémového železa. Takže ak tableta obsahuje hémové železo, prijímate v dennej dávke podstatne nižšiu dávku železa. Následne v čreve zostane výrazne menej nevstrebaného železa. Tým nežiaduce mikroorganizmy nedostanú faktor rastu a nepomnožia sa. Ako si teda správne vybrať? Našťastie, v súčasnosti existuje prípravok s obsahom fortifikovaného prírodného hémového železa. Dopĺňanie hladiny železa bude vďaka tomu rýchlejšie, efektívnejšie s normálnou črevnou mikrobiotou bez tráviacich ťažkostí. Revolučný výživový doplnok Globifer forte bol vyvinutý vo Švédsku, je vhodný aj pre tehotné ženy, deti od 12 rokov a celiatikov a môžete ho užívať v kombinácii s inými liekmi. Vďaka Globiferu forte budete mať menej nevstrebaného železa v čreve, čím si zachováte zdravú črevnú mikrobiotu, ktorá je pilierom silnej a bojaschopnej imunity. Zároveň si vaše telo bude vedieť vytvoriť dostatočné množstvo hemoglobínu a lepšie zvládnete prípadné zápalové ochorenie pľúc.

Výživový doplnok Globifer forte kúpite aj v online lekárňach a bez predpisu. Doplňte si hladinu železa rýchlo a efektívne a zachovajte si imunitu v dobrej kondícii. Viac informácií nájdete na www.globifer.sk.