Na Slovensku pôsobia tri zdravotné poisťovne – Dôvera, Union a štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa. Poplatok u zubára je tým, ktorý pri vyšetreniach platíme najčastejšie a ktorý nás častokrát prekvapí svojou výškou. Urobili sme porovnanie zdravotných poisťovní a zisťovali sme, ktorá poisťovňa vám na zuby prispeje najviac.

Súkromné zdravotné poisťovne vám prispejú najviac

Dôvera a Union poskytujú svojím klientom príspevok na zuby až vo výške 100 EUR. V zdravotnej poisťovni Dôvera si tento príspevok musíte rozložiť na štyrikrát po 25 EUR.

V praxi to znamená, že na ošetrení si môžete uplatniť príspevok maximálne 25 EUR, spolu maximálne 100 EUR ročne. Poisťovňa Union nelimituje svojich poistencov na použitie príspevku na niekoľkokrát. Príspevok 100 EUR môžete využiť naraz alebo si ho rozložiť na niekoľko ošetrení, ako samy uznáte za vhodné.

Príspevok na zubára poisťovní Union aj Dôvera sa vzťahuje na ošetrenie zubov aj na dentálnu hygienu.

Štátna zdravotná poisťovňa prispeje iba deťom

VŠZP poskytuje príspevok iba deťom do 17 rokov. Tento príspevok je voči súkromným zdravotným poisťovniam veľmi skromný a je vo výške iba 30 EUR. Dospelým poistencom neposkytuje štátna zdravotná poisťovňa žiadny príspevok na ošetrenie zubov.

Pokiaľ vás zaujímajú benefity, čakacie lehoty a príspevky na lieky od zdravotných poisťovní, pozrite si porovnanie zdravotných poisťovní, ktoré pre vás pripravili odborníci z portálu ŠetriSova.sk.