V dnešnej situácii sa každý chráni, ako môže, a vďaka novým nariadeniam dnes nie je možné vyjsť z domu bez prekrytia nosa a úst. Rúška sú však pre mnohých stále nedostatkovým tovarom. Aj preto sa Slovenský zväz ľadového hokeja spolu so svojím generálnym partnerom – spoločnosťou Kaufland Slovensko – rozhodol dať ušiť 6 500 rúšok. „Budú smerovať práve tam, kde ich je stále nedostatok, a to seniorom v domovoch sociálnych služieb. Tešíme sa, že im takto môžeme pomôcť, a veríme, že vďaka týmto rúškam bude ich zdravie o niečo viac chránené,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Rúška poputujú Asociácii odborných pracovníkov sociálnych služieb. „Sme veľmi vďační Kauflandu aj SZĽH za túto iniciatívu. Mnohé zariadenia sociálnych služieb si síce rúška začali šiť, ale treba povedať, že všetci pracovníci – riadiaci, odborný, ale aj obslužný personál – sú už veľmi vyčerpaní. Ich energiu potrebujeme pri práci so seniormi a s chorými klientmi. Zároveň im každé rúško, ktoré dostanú ako dar, ušetrí finančné prostriedky. Myslím si však, že najväčším darom je vedomie solidarity spoločnosti, ktorá sama má obetavých predavačov, ktorí nám pracovníkom, ako aj našim klientom slúžia. Prejavenie spoluúčasti na pomoci dáva pocit bezpečnosti, ktorý naše opatrovateľky aj sestry pri lôžkach potrebujú. Ďakujeme,“ uviedla prezidentka Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb Mária Kovaľová.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Maroš Kovaľ

 

Namiesto dresov rúška

Pôvodne mali v tomto čase šiť dresy pre národný hokejový tím. Keďže sa však zrušila séria prípravných zápasov v rámci Euro Hockey Challenge, a aj májové majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, v tejto spoločnosti vznikli voľné kapacity. Dnes teda vyrábajú rúška pre najohrozenejšie skupiny obyvateľov.

Rúška tak získajú okrem seniorov v domovoch sociálnych služieb aj hokejové kluby, tréneri, funkcionári a hokejové legendy. „Predčasné ukončenie sezóny a vzniknutá situácia nás mimoriadne mrzia. Chceme aspoň takýmto gestom prispieť k zastaveniu šírenia nebezpečného vírusu,“ dodal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.