Vybrať darčeky pre rodinu, priateľov alebo partnera je náročné nielen na čas ale aj na psychiku. Tento problém sa snaží vyriešiť nový katalóg produktov Bedy.sk, ktorý združuje viac ako milión produktov zo stoviek overených slovenských internetových obchodov.

Všetky produkty sú starostlivo zaradené do prehľadných kategórií a môžete v nich prehľadávať podľa množstva vlastností a filtrov. Prostredie katalógu Vám pomôže nájsť vhodný darček nielen pre vašich blízkych ale aj pre Vás. Stačí zvoliť niektorú zo siedmich hlavných kategórií a ponoriť sa do sveta online nakupovania.

Online obchody sa posledné roky tešia veľkej obľube. Na Slovensku prinesli rapídny nárast online nákupov koronavírusové obmedzenia, čím sa tiež prehĺbila dôvera zákazníkov k online nakupovaniu a zvýšil sa počet platieb kartou na internete. Bedy.sk sa snaží nakupujúcim priniesť pridanú hodnotu, ktorou je veľký počet produktov v rámci jednej platformy, ktorá je rozdelená do prehľadných kategórií. Návštevník tak dokáže na jednom webe nájsť všetko cez domáce spotrebiče, televízor, posteľ do spálne až po nové topánky.

Na čo si dať pozor pri nákupe cez internet?

Na slovenskom internete funguje približne 15 tisíc internetových obchodov. Nie všetci predajcovia sú však poctiví a preto si treba dávať pozor na rôzne nekalé praktiky. Nižšie sa pozrieme, čo si treba v internetových obchodov všímať.

1. Firemné údaje, telefónne číslo a ďalšie kontakty
Prvým znakom poctivého e-shopu je zverejnenie všetkých dostupných údajov. Pokiaľ na stránke obchodu tieto údaje nenájdete, zbystrite pozornosť. Okrem názvu firmy by ste mali na webe nájsť aj adresu, IČO, DIČ (prípadne IČ DPH) a mininálne e-mail a telefónne číslo, na ktorom môžete predajcu kontaktovať.

2. Nereálne zľavy
Ak e-shop ponúka nereálne zľavy na väčšinu produktov (oveľa väčšie zľavy ako na iných e-shopoch), tak tu niečo nehrá. Niektoré nebezpečné internetové obchody ponúkajú tovar v nereálnych zľavách, ktorý často ani nemajú skladom.

3. Platba len kartou
Poctivý internetový obchod by mal ponúkať viacero spôsobov platby. Okrem platby kartou je najčastejšou platbou medzi slovákmi platba na dobierku alebo platba bankovým prevodom. Pokiaľ e-shop ponúka len platbu kartou, treba byť na pozore. Treba si tiež dávať pozor na to, či je platobná brána certifikovaná. Pokiaľ si nie ste istý, radšej na nákup zvoľte iný internetový obchod alebo iný druh platby (pokiaľ je k dispozícií).

4. Obchodné podmienky a reklamačný poriadok
Dva najdôležitejšie dokumenty celého e-shopu. Pokiaľ ich e-shop nemá zverejnené, je lepšie sa nákupu vyhnúť. V prípade objednávky dochádza medzi predajcom a kupujúcim k uzavretiu zmluvy. Pokiaľ sa tieto dokumenty na webe nenachádzajú, môžete si byť istý, že sa nejedná o poctivého predajcu.

Katalóg produktov Bedy.sk združuje len overené slovenské internetové obchody, ktoré spĺňajú všetky kritéria bezpečného a pohodlného nákupu.