Marián si PZP porovnanie urobil prvýkrát. Doteraz platil poistenie auta, ktoré uzavrel pred niekoľkými rokmi. Cena poistenia auta bola každým rokom vyššia, Mariánovi to však zo začiatku neprekážalo: ,,Najskôr to boli iba 2-3 eurá. Po toľkých rokoch sa to však nazbieralo a platil som oveľa viac, ako keď som PZP v poisťovni uzatvoril,“ spomína Marián.

Známy mu poradil, že existuje PZP kalkulačka, na ktorej si môže uzatvoriť PZP online. „Najskôr som tomu neveril. Myslel som si, že je to nejaký moderný výmysel. Keď som však uvidel porovnanie cien, nemohol som tomu veriť. Mohol som mať poistku lacnejšiu až o 100 eur!“ - vysvetľoval nám Marián.

Marián jazdí na staršom vozidle Škoda Octavia, ktoré mu daroval brat. PZP kalkulačka mu našla najlacnejšie povinné zmluvné poistenie za 87,60 eur ročne. ,,Predtým som platil 191 eur za rok! Ešte som dostal aj zľavu na poistku, lebo som ZŤP,“ teší sa z úspory Marián.

Odkedy sme v našich článkoch spomenuli PZP porovnávač ŠetriSova.sk, ozýva sa nám viac čitateľov s podobnými príbehmi. Urobte si aj vy PZP porovnanie a prestaňte platiť zbytočne drahé poistenie auta. Porovnanie si urobíte aj kliknutím na odkaz PZP online. Budeme radi, keď sa aj vy s nami podelíte o vaše skúsenosti s online poistením vozidla.