Unikátny systém nanoomietky od Helske

Spoločnosť HELSKE má svoj výrobný závod na východe Slovenska v priemyselnom parku v Levoči. Koncom minulého roka začala jej divízia Helske Energy Save, zameraná na stavebné materiály vyrábať systém produktov na vnútorné omietanie stien. Celý systém pozostáva z produktov na prípravu podkladu, vyrovnávajúcej stierky a vrchnej bielej omietky. Nejde však o obyčajnú omietku. Jej špeciálne zloženie, pozostávajúce zo sklenených nanoguličiek naplnených vzduchom a špeciálnej disperzie funguje na fyzikálnych princípoch, vďaka ktorým dokáže vyriešiť viacero stavebných problémov súčasne.

Stop prehrievaniu v miestnostiach

V týchto horúcich letných dňoch má opäť sezónu téma chladenia miestností. Najmä v bytových domoch a nezaizolovaných budovách je veľký problém udržať v nich príjemnú teplotu. Horúčavy z vonka prenikajú cez konštrukciu stien až dovnútra a jediným riešením je klimatizačná jednotka, čo nie je lacný špás. Náklady ale samotnou kúpou nekončia, pretože chladenie počas niekoľkých mesiacov v roku prináša aj vyššie náklady za energie. Svoje o tom vedia najmä prímorské krajiny, kde sa vysoké teploty držia viac mesiacov v roku ako u nás. Následne nastáva problém s kondenzáciou pary a nežiaducou vlhkosťou a plesňami. Príjemný chládok pritom dokáže vytvoriť aj omietka.

Ilustračné foto.
Zdroj: Helske

Omietky od Helske Energy Save pre ideálnu klímu v domácnosti

Ak na tepelný komfort a úsporu energií myslíte už pri samotnej výstavbe, môžete ušetriť veľa peňazí na energiách. Výber vhodných stavebných materiálov je alfou i omegou. Omietky od Helske Energy Save sú vhodné aj pre pasívne domy. Práve nanoomietka NANO COAT HOME dokáže len prostredníctvom 2mm vrstvy významne spomaliť prenikanie tepla do vnútra a zabrániť tak prehrievaniu múrov a sálavému teplu. A to až do takej miery, že vzduch v miestnosti schladíte omnoho rýchlejšie a nastavenú teplotu udržíte omnoho dlhšie než pri bežných omietkach. Navyše je paropriepustná a ekologická a vytvára tak zdravú a príjemnú mikroklímu v interiéri. V zime ide o rovnaký efekt s vykurovaním. Omietka pôsobí ako termoizolant a spomaľuje únik tepla z miestností, čím šetrí energie na vykurovanie. Jedna omietka dokáže vytvoriť zdravý domov a príjemný tepelný komfort počas celého roka. Je možné ju aj maľovať alebo na ňu nalepiť tapetu. Rozdiel neuvidíte, rozdiel pocítite.

Čo všetko je možné vyriešiť pomocou Nano Coat System produktov od spoločnosti Helske?

  • Eliminovanie tepelných mostov na budove
  •  Odstránenie kondenzácie vody po rekonštrukciách, výmene okien, vo vlhkých priestoroch
  • Odstránenie príčiny vzniku plesní (na tejto omietke sa plesne nevytvárajú)
  • Vnútorná izolácia stien
  • Odstránenie sálavého chladu alebo sálavého tepla z nezaizolovaného muriva
  • Úspora nákladov na energie

Výborné tepelnoizolačné parametre pri minimálnej hrúbke, extrémne rýchla doba schnutia, ktorá šetrí čas stavebným odborníkom na realizáciu a ako bonus, žiadne škodliviny a prchavé chemikálie. Je pripravená k okamžitému použitiu, schne 3x rýchlejšie než bežná omietka, takže za jeden deň ju máte nanesenú, vysušenú, pripravenú na vybrúsenie a môžete hneď porovnať ten teplotný rozdiel. Koeficient tepelnej vodivosti u tejto omietky je na úrovni korkovej alebo polystyrénovej izolácie.

Ilustračné foto.
Zdroj: Helske

Dostupnosť Helske produktov na Slovensku

Helske plánuje produkty tejto divízie zaradiť aj do slovenských sietí stavebnín, v súčasnosti však vyrába najmä pre Nemecko, Portugalsko a Španielsko a postupne sa etabluje aj na ďalších väčších európskych trhoch. Na Slovensku majú support aj ďalšie dve divízie Helske – Helske People Care, spoločnosť zameraná na výstavbu špecifických rezortov pre seniorov v Nemecku a Ultimuv, ktorá má sieť pohybových centier. Svoje revolučné produkty už predstavila aj na domácom stavebnom veľtrhu, v tomto roku ale prináša aj ďalšie novinky, ktoré predstaví už v septembri na medzinárodnom veľtrhu Batimat v Paríži.

Viac informácii o spoločnosti nájdete na stránkach www.helskeenergysave.com a www.helske.com