Banka čínskeho magnáta Jacka Maa, ktorému patrí aj maloobchodný gigant Alibaba, začala nedávno poskytovať malým a stredným firmám úvery za pár minút. Dokáže to vďaka analýze takmer troch tisíc rôznych údajov o klientoch, vrátane reálnych platieb. Dosahuje štyrikrát vyššiu mieru schválenia úverov ako tradiční veritelia, čím postupne mení minimálne čínsky bankový systém.

Bude niečo také možné aj na Slovensku? V podstate už je. Slovenská sporiteľňa už dnes využíva interné či na trhu dostupné dáta (napríklad účtovné závierky), vďaka ktorým vie odhadnúť potreby financovania firiem a vypočítať úverový limit prakticky pre každú firmu na Slovensku. A nemusíte mať ani účet v Slovenskej sporiteľni. Firma takto môže mať hneď pripravené financovanie až do 500 tisíc eur. Ak klientom banky je, ponuku vidí v elektronickom bankovníctve Business24 a po prejavení záujmu s ním banka doladí detaily.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Slovenská sporiteľňa

Samozrejme, kvalitné bankové služby nie sú len o rýchlych úveroch. Dôležitou časťou je aj kvalitné poradenstvo. A práve biznis poradcovia Slovenskej sporiteľne boli v nedávnom prieskume spoločnosti Go4insight v segmente stredných firiem vyhodnotení ako tí najlepší. Ocenili najmä flexibilitu pri riešení finančných potrieb či aktívny prístup so zaujímavými ponukami.

Vyskúšať si služby najväčšej slovenskej banky môžete dnes aj zadarmo. Stačí, ak si do konca roka založíte biznis účet v Slovenskej sporiteľni a budete ho mať na 12 mesiacov zadarmo.