Rodina bola na výlete pri jazere Loch Eilt, kde trávili čas na kanoe. „V noci sme kanoe ukotvili... na ďalší deň sa však dcéra zobudila s krikom, že je tam obrovský prúd a celá oblasť je pod vodou,“ vysvetlil nepríjemnosti otec Jon Cluett, s ktorými sa v škótskej divočine stretol.

FOTO Harry Potter má už 20 rokov! Z chudobnej spisovateľky sa stala megahviezda a z malých hercov dospeláci. Pozrite sa, ako sa zmenili

Cluettovci sa preto museli rozhodnúť, ako budú ďalej postupovať. Keďže oblasť je obrovská, museli by s deťmi prejsť takmer tri míle po močariskách a nebezpečnom teréne. ,,Zavolali sme na číslo horskej služby, aby nám poradili, čo v tejto situácii robiť,“ pokračuje Cluett.

VIDEO Filmová sága o slávnom čarodejníkovi skrýva tajomstvo: Odhalili utajenú sexuálnu scénu!

Tá však záchranu bezbranných výletníkov zariadila originálnym spôsobom. Záchranári sa skontaktovali s Rokfortským expresom, ktorý pravidelne touto oblasťou premáva. A kvôli Cluettovcom mal neplánovanú zastávku. ,,Bolo to úžasné, deti mali obrovský zážitok a všetci sme boli zachránení. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli,“ dodal nadšene otec rodiny.