Spomeňte si koľkokrát vás pri behu otravoval telefón vo vrecku, alebo ste stratili drobné, za ktoré ste si pri športe chceli kúpiť zaslúžené občerstvenie. A čo miesta, kde si naozaj nič neberiete? …teda len plavky. Okrem vašich obľúbených športových aktivít, platby hodinkami využijete aj počas bežného dňa. Je to hlavne veľmi jednoduché a bezpečnejšie ako platba kartou. Výhod je veľa. Sami najlepšie viete, kde oceníte voľnosť rúk a bezstarostnosť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Garmin

Čo potrebujete na platby Garmin Pay?

Sú to samozrejme športové hodinky Garmin, ktoré podporujú bezkontaktné platby. Vybrať si môžete z modelov: vívoactive3 a vívoactive3 Music. Forerunner 645 a Forerunner 645 Music. Celá séria fénix 5 PLUS a nový Forerunner 945 . Ak ste nároční a na svojom zápästí chcete naozaj luxusné hodinky, tak si istotne vyberiete jeden z modelov séria MARQ. Časom budú pribúdať aj ďalšie nové modely hodiniek. Zoznam modelov podporujúcich bezkontaktné platby nájdete na webe garmin.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Garmin

Peniaze

Tie musíte mať vložené na účte v banke, ktorá podporuje tieto služby a vydala vám platobnú kartu. Prvou bankou s podporou Garmin Pay je 365.bank. Možno ste zachytili kampaň Slovenskej Sporiteľne, ktorá sa už čoskoro chystá spustiť bezkontaktné platby hodinkami. Ostatné banky sa ponáhľajú, aby nezostali pozadu. Aktuálny zoznam bánk môžete sledovať na odkaze GARMIN PAY.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Garmin

Ak už máte hodinky aj účet v banke stačí vytvoriť virtuálnu peňaženku vo vašich hodinkách. Je to jednoduchý a časovo nenáročný úkon. Podrobný návod nájdete na blogu garmin. Do peňaženky môžete pridať až 10 kariet súčastne. Peňaženku si musíte pre každé zariadenie vytvoriť zvlášť. Tú istú kartu môžete mať maximálne v troch peňaženkách.

Sú platby hodinkami bezpečné?

Garmin sa postavil k bezpečnosti vaších peňazí zodpovedne . Žiadne údaje vašej karty NIE SÚ uložené ani v hodinkách, ani v telefóne, ani na žiadnych serveroch Garmin. Platobný chip v hodinkách je aktívny len počas platby (max 60 sekúnd) potom sa už nedá zoskenovať. Každá platba je chránená 4 miestnym kódom, ktorý na hodinkách zadáte raz za 24 hodín alebo po každom zložení hodiniek z ruky. Hodinkami bez vás nikto nezaplatí ani keby ste ich stratili, alebo by vám ich ukradli. Pri takomto nemilom scenári môžete kartu vo vašej virtuálnej peňaženke na diaľku zablokovať, alebo ju z peňaženky úplne odstrániť. Plastovú kartu, môžete aj naďalej používať.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Garmin

Tak čo si myslíte o bezkontaktných platbách hodinkami vy ? Nás potešili a veselo ich používame. Všetky informácie nájdete na pay.garmin.sk.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Garmin