Nikto nevie, ako dlho budú tieto ťažké chvíle pretrvávať, už teraz je však jasné, že pre stovky podnikateľov môže mať likvidačné následky. Jednými z najviac ohrozených sú gastro podniky, ale aj spoločnosti, ktoré tieto podniky zásobujú. Najlepšie, čo v tejto chvíli môžeme urobiť je podporiť slovenských výrobcov, objednávať si jedlo z reštaurácií domov, kupovať slovenské víno a podporiť tak aj našich slovenských vinárov.

Na eshope WinePlanet.sk teraz nájdete 560 slovenských vín od 46 vinárstiev v AKCII. Akciu na slovenské vína je možné využiť do 10.4.2020. Nechajte si víno doručiť kuriérom zadarmo a bezpečne až k vám domov.

Odporúčanie someliéra pre slovenské vína

„Slovenské vína zaznamenali za posledných 10 - 15 rokov nárast v kvalite. Niektoré z nich aj s potenciálom pre vyzrievanie. Najkvalitnejšie vína pochádzajú z odrôd Rizling rýnsky a Tramín červený, z nadčasovej Frankovky modrej zasa najhodnotnejšie červené víno. Napriek tomu, že je produkcia veľmi malá, v najlepších slovenských vínach nechýba genius loci, tak potrebný k chápaniu vín ako takých. Navyše, svojou regionálnou príbuznosťou, vytvárajú najlepšiu harmóniu v gastronómii. Ak sa k tomu pridá stále dobrá cena, je výber takmer jednoznačný.“ someliér WinePlanet.sk

Ilustračné foto.
Zdroj: CORNER

Pozrite si výber TOP slovenských vín od someliéra

Celková spotreba vína na obyvateľa sa v roku 2018 zvýšila iba o 0,1% na 12,7l. Pre porovnanie u našich susedov v Čechách sa vypije 20,1l vína na osobu a európsky priemer je 36l vína na obyvateľa za rok. Ak máme zvýšiť spotrebu vína na Slovensku, v prvom rade musíme podporiť slovenské vinohradníctvo a vinárstvo.

V súčasnosti dosahuje produkcia vína na Slovensku ani nie pol percenta svetovej. Aj napriek tomu má Slovensko čo ponúknuť. Medzičasom vzniklo viacero nových vinárstiev s pozitívnym vzťahom k pestovaniu viniča ako dôležitého predpokladu do budúcnosti.

V každej zo šiestich vinohradníckych oblastí sa dá objaviť množstvo vín reflektujúcich svoj pôvod, ako aj vzťah k zdravému životnému prostrediu a vinifikácii. Vo vinohradoch logicky dominujú biele odrody Veltlínske zelené a Rizling vlašský, z modrých Frankovka modrá a Svätovavrinecké. Niekoľko odvážnych vinárstiev zaujme aj skvelou kupážou s vlastným štýlom. Nevyužitý potenciál tkvie v suchých šumivých vínach, ktoré čakajú na svoje objavenie.

Ilustračné foto.
Zdroj: CORNER

Najcennejším drahokamom v náhrdelníku našich vín je Tokaj a prírodne sladké výbery s jedinečným prejavom a pozoruhodnou kvalitou. Výber slovenských vín z nášho portfólia reprezentuje tú najlepšiu esenciu talentu, zručnosti a kvality.