Ako prebiehala príprava na novú sezónu, a o spolupráci s novým partnerom sme sa rozprávali s Petrou Vlhovou.

Ako prebiehali prípravy na novú sezónu 2020, aké máte pocity pred ňou ?
Je to náročná príprava, za mesiac začína sezóna na ktorú sa chcem naplno sústrediť. Uvidíme, ako to pôjde, dám do toho všetko, mám náročné kondičné tréningy. Pocity mám dobré, verím že sa náročná príprava odrazí aj na výsledkoch. Zastihli ste ma doma na Liptove, kde mám momentálne krátky oddych, potom znova pokračujeme na tréning.

V novej sezóne štartujete s podporou nového slovenského partnera REDOX s.r.o., čím Vás zaujala firma z odpadového prostredia ?
Som hrdá na to, že si ma vybral slovenský partner. Úprimne sa teším, z toho môžem na svojej hrudi niesť meno slovenskej firmy. S REDOX-om sa mi dobre spolupracuje, aj keď som bola u nich na návšteve, cítila som sa tam veľmi dobre.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Redox

Aký je Váš vzťah k odpadom, triedeniu a ochrane životného prostredia ?
Tieto témy vnímam dôležité, a uvedomujem si to každý deň. Sama dávam väčší pozor na triedenie odpadkov. Sama často zbieram odpadky zo zeme. Prirodzene to musíte mať v sebe, že Vám na tom záleží, predsa táto téma sa týka nás všetkých a je to celé najmä o ľuďoch, o prístupe. Každý musí najprv začať od seba.

V rámci kariéry profesionálneho športovca často cestujete po svete. Ako vnímate tému ochrany životného prostredia ?
Pri cestovaní si všímam najmä na horách či je niekde neporiadok, porozhadzované smeti. Niekde na to dbajú viac, inde menej. Na druhej strane si všímam situácia zlepšuje, ľudia si uvedomujú že Zem máme len jednu.

Aký je rozdiel medzi slovenským a zahraničným partnerom ?
Lepší osobnejší prístup, vnímam to tak že slovenský partner mi poskytuje viac voľnosti a na druhej strane je mi slovenský partner prirodzene bližší. Záleží to hlavne od partnera, nie vždy od toho či je zahraničný alebo slovenský. Sú rôzne firmy, a sponzori ja som rada, že som našla tých správnych.

Ste vzorom pre mnoho mladých ľudí, momentálne asi najpopulárnejšia športovkyňa Slovenska, rozmýšľali ste aký chcete zanechať svoj osobný odkaz ?
Robím to čo ma baví, v čom som najlepšia a zároveň tvrdo na sebe pracujem . To považujem za podstatné, snažím sa ísť príkladom, nielen pre mladých ľudí ale pre všetkých čo chcú niečo dosiahnuť. Myslím že každý by mal robiť to čo ho baví, a zároveň na čo má talent. Moje úspechy, ktoré som dosiahla s mojím tímom, a tiež vďaka nim sú odkazom, že treba chcieť, pracovať na sebe a mať svoj cieľ.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Redox

V rámci fotenia pre nového partnera REDOX s.r.o., si mala možnosť vyskúšať si jazdu na smetiarskom vozidle, prekvapilo ťa niečím ?
Prekvapilo ma, aké bolo pohodlné. Jazda bola skoro ako na bežnom aute, šoférovanie bolo ľahké, intuitívne. Čakala som že to bude výrazne ťažšie. Bola som milo prekvapené ako moderné technológie prenikli už aj do smetiarskych áut.

Ste známa láskou k adrenalínu, dokážete si okrem slalomu na lyžiach, vychutnať aj jazdu na rýchlom aute ?
Mám rada rýchle autá, motorky. Adrenalín mám v krvi, a rada si užijem rýchlu jazdu. Samozrejme bezpečnú, dávam pozor na seba a aj na okolie. Koniec-koncov, dosť adrenalínu si užijem aj pri lyžovaní.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Redox