Okrem dychberúcich fotiek však prináša aj veľkú novinku: aplikácie sa do telefónu sťahujú novým spôsobom. Funguje to bezproblémovo a zvládne to úplne každý.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Zrkadlovka vo vrecku

Nový model cieli najmä na tých, pre ktorých je alfou a omegou pri kúpe telefónu fotenie. Pri Huawei P40 Pro nájdeme až štyri objektívy, pričom každý má na starosti niečo iné. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie až 50 megapixelov. Ultraširokouhlý objektív sa stará o perfektné panorámy či skupinové fotky, na ktoré sa zmestia všetci. Teleobjektív je pre zmenu určený na dychberúce, až 50 násobné priblíženie, pričom obraz bude stále ostrý. Štvoricu uzatvára špeciálny snímač, ktorého úlohou je pekné a umelecké rozmazanie pozadia, ktoré poznáte najmä z portrétnych fotografií.

Sklamaní neostanú ani tí, ktorí si potrpia na dokonalé selfie. Vďaka špeciálnemu senzoru v prednom fotoaparáte telefón vie umelecky rozostriť pozadie, pričom objekt (teda vaša tvár aj vlasy) ostane krásne zaostrený. Veľkým ťahákom nového top mobilu od Huawei je tiež fotenie v noci, v ktorom drvivo poráža všetkých konkurentov. 

Na tom, že P40 Pro od Huawei je skutočným kráľom fotomobilov dneška, sa zhodujú aj odborníci a profesionálni fotografi. V renomovanom rebríčku DxOMark, ktorý porovnáva foto schopnosti telefónov, získal najvyššie hodnotenie 128 bodov a nedal konkurentom žiadnu šancu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Sťahovanie aplikácií po novom

Novinka P40 Pro prichádza okrem výborného fotoaparátu aj s jednou zásadnou zmenou: aplikácie sa do tohto telefónu už nesťahujú cez obchod Google Play. Ten v ňom ani nenájdete. Namiesto neho je tu obchod AppGallery, ktorý vyvinul priamo Huawei. Aktuálne sú v ňom desiatky tisíc aplikácií vrátane veľkého množstva tých najznámejších a najpoužívanejších, navyše ich počet sa každým dňom rapídne zvyšuje.
 
Nájdete v ňom všetky appky, ktoré potrebujete na každodenný život. Okrem iného aj množstvo najnovších hier, no nechýbajú ani aplikácie slovenských bánk, ako napríklad ČSOB či VÚB Banka. Stačí vyhľadať konkrétnu aplikáciu, zvoliť jej stiahnutie a za pár sekúnd je nainštalovaná.
Rozlúčiť sa však budete musieť s ekosystémom Google aplikácií ako Gmail či Google Drive. Huawei však ponúka vlastné alternatívy, ktoré stoja za odskúšanie,

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Tip: Skopírujte si starý telefón do nového!

Ak hľadáte spôsob, ako za pár minút “preniesť” všetok obsah zo starého mobilu do vášho nového P40 Pro, máme skvelý tip. Vyskúšajte šikovnú appku Phone Clone. Stiahnete ju z ktoréhokoľvek obchodu do nového aj starého telefónu bez ohľadu na značku, v nových telefónoch od Huawei je už predinštalovaná. 

Phone Clone je šikovná vecička, ktorou po pár klikoch skopírujete všetky fotky, hudbu či kontakty, no zároveň aj aplikácie, ktoré ste mali v starom telefóne. Celé to trvá iba pár minút a funguje veľmi spoľahlivo.