Najočakávanejšie knižné novinky, bestsellery aj nestarnúca klasika; limitované edície, exkluzívne tituly, ale aj skvelé zľavy; knihy všetkých žánrov pre dospelých i deti; zaujímavé diskusie, pútavé knižné prezentácie, krsty, autogramiády a stretnutia s obľúbenými autormi, medzi ktorými nebudú chýbať mená svetového formátu – knižný veľtrh Bibliotéka od 7. do 10. novembra prináša nielen bohatú ponuku titulov od 60 vydavateľstiev, ale aj pútavý sprievodný program na početných literárnych pódiách.

Knižné novinky jesene a známi spisovatelia

Mnohí vydavatelia odprezentujú svoje knižné novinky práve na Bibliotéke. Scenárista a autor Maroš Hečko predstaví svoju knihu Amnestie; prokurátorka Eva Mišíková a investigatívna novinárka Ľudmila Lacková zasa osobne priblížia knihu Proti zločinu. Reedíciu nadčasových fejtónov Júliusa Satinského s názvom Moji milí Slováci uvedie do života jeho dcéra Lucia Satinská. Boris Filan priblíži výber z najlepších cestopisov a „filanoviek“ ŠirokoĎaleko a Cesta okolo sveta, ktoré vyšli pri príležitosti jeho 70. narodenín. Čitateľov zaujme aj necenzurované vydanie kultovej knihy Majster a Margaréta s novým prekladom Jána Štrassera, ktorej prvý náklad sa vypredal za dva dni. O skvelú knižnú atmosféru sa postará aj množstvo ďalších osobností z (nielen) literárneho sveta – svoje knihy prídu predstaviť Ľubomír Feldek, Lucia Sasková, Zuzka Šulajová, psychológ Anton Heretik, Tatiana Brezinská, Zuzana Haasová, Mila Haugová, Mária Ferenčuhová, Michal Hvorecký, Uršuľa Kovalyk, Arpád Šoltész, Ivan Štrpka, Lujza Garajová, Robert Bryndza, Katarína Gillerová, hudobník Janko Lehotský, bývalý hokejista Boris Valábik, znalec prírody Miroslav Saniga a mnohí ďalší.

Mená svetového formátu

Jednou z najväčších hviezd tohtoročného knižného festivalu bude populárny švédsky autor Stefan Ahnhem, ktorý na Bibliotéke svojim fanúšikom predstaví svoj krimi román Motív X. Na Bibliotéku po prvý raz zavíta aj známy francúzsky autor krimi románov, Bernard Minier. Ďalší spisovateľ svetového formátu, a zároveň jeden z najvýznamnejších maďarských autorov súčasnosti György Dragomán spoločne so svojou manželkou, autorkou poézie a prózy Annou Szabó T príde porozprávať o pripravovaných knihách.

Svet fantázie, komiksov a renomované literárne súťaže

Celá sobota 9.11. bude na Bibliotéke okrem iného patriť vyvrcholeniu slovenského fantastického literárneho roka FANTÁZIA FEST 2019. Od rána až do večera sa návštevníci môžu tešiť na besedy, ocenenia a literárne súťaže: Martinus Cena Fantázie, Žánrové ceny pri MCF 2019 (Cena Béla, Cena fantasy, Cena ESET) a Fantasy Award 2019.

Rozprávková zábava pre deti

Čítanie rozvíja predstavivosť, zlepšuje slovnú zásobu a vplýva na rozvoj osobnosti. Preto je nesmierne dôležité, aby si vzťah ku knihám budovali už aj malé deti. Na Bibliotéke dostanú množstvo príležitostí – napríklad v laboratóriu čítania, kde si počas všetkých štyroch dní od rána až do večera budú čítať, hrať sa, tancovať, kresliť, tvoriť a zabávať

sa s animátormi a autormi detských knižiek. K dispozícii budú aj knihy, ktoré vychádzajú priamo v termíne Bibliotéky – napríklad pokračovania úspešných detských kníh Drobci 2, Dobrodružstvá pokračujú a Websterovci.

Nezmeškajte knižný veľtrh Bibliotéka od 7. do 10. novembra. Súčasne sa môžete tešiť aj na výstavy Pedagogika, Minerály Bratislava, Veda netradične a Festival vedy a techniky AMAVET 2019.