Dôležité pracovné stretnutie, prvé rande, návšteva u svokrovcov, večera u rodinných známych – príležitosti, počas ktorých chceme urobiť dobrý prvý dojem, nás stretávajú denne. Čím dôležitejšia udalosť, tým väčšia nervozita. Keďže sme ľudia a telo funguje, len sotva sa vyhneme tomu, o čom stále nevieme – alebo nechceme – otvorene rozprávať: mokrým mapám pod pazuchami. Našťastie existuje oblečenie, s ktorým o tomto probléme nebudeme musieť rozprávať už nikdy. Jednoducho nebude existovať. Tričká CityZen odvádzajú pot a na ich povrchu neostávajú škvrny – ani po červenom víne. Ako fungujú a aký je ich príbeh?

Prírodný materiál, ktorý odvádza pot a odpudzuje špinu

Tričká CityZen sá vyrábajú zo 100 % bavlny v textilke v českom meste Havlíčkův Brod, v prípade polokošieľ je k bavlne pridaná trocha elastatanu Lycra. „Cieľom bolo vyrobiť taký materiál, ktorý je prírodný, nie je na ňom vidieť pot a voči vlhkosti z vnútornej strany pôsobí odpudivo,“ prezrádza René Němeček.

Tričká sú príjemné na dotyk, priedušné a prírodné materiály si výrobca nevybral náhodou – hlási návrat k ekologickým hodnotám a teší sa z každého zákazníka, ktorý sa pridá k tejto filozofii. Ako je teda možné, že v bavlnenom oblečení nebudete mať nikdy mapy pod pazuchami a tričko ostane suché a najmä čisté, aj keď sa oblejete červeným vínom?

Vonkajšia strana trička je ošetrená špeciálnou technológiou, ktorá odpudzuje tekutiny. A naopak, vnútorná strana výborne absorbuje vlhkosť, najmä pot, a postará sa o to, aby táto vlhkosť bola rozprestrená na čo najväčšej ploche. Vďaka tomu sa tekutiny veľmi rýchlo odparujú a majiteľ trička sa cíti maximálne komfortne.

CITYZEN
CITYZEN
Zdroj: CITYZEN

Nápad, ktorý sa zrodil počas vysokej školy

Za českým výrobkom, ktorý má svetové kvality, stoja traja kamaráti – Pavel Hrstka, René Němeček a Martin Burkoň. Narodili sa v meste Chrudim, tu sa spoznali a tu aj podnikajú. Prvý nápad o materiáli, ktorý je priedušný, príjemný na dotyk a odpudzuje pot sa zrodil v Pavlovej hlave už v roku 1995, keď začal študovať na textilnej fakulte Technickej univerzity v Liberci.

Postupne ho však vytesnil z hlavy, lenže ako to býva – na dobré veci sa nezabúda, a tak sa idea znovu objavila neskôr. „Nemá to presný dátum, nápad som nosil v hlave stále a zase vyplával na povrch. Asi dozrel jeho čas. Vyrobil som kolekciu, aby som otestoval, kam som sa s vývojom materiálu posunul a či to bude fungovať. A fungovalo!“ spomína na začiatky CityZen nadšene Pavel.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: CITYZEN

Dámske tričká, košele aj ponožky

Hoci značka CityZen oficiálne vznikla iba v roku 2018 a začínala s výrobou špeciálnych tričiek, dnes zákazníci nájdu v jej ponuke oveľa viac: sortiment sa rozšíril aj o dámske tričká, polokošele, ponožky, košele čisto biele, ale aj so vzorom so vzorom. Všetky tieto výrobky disponujú rovnakými kvalitami ako pôvodné tričká: fľaky od potu nevidieť na oblečení ani po maratónskom behu, materiál umožní telu prirodzene dýchať a pokožka sa aj po nadľudskom výkone bude cítiť v suchu a pohodlne.

Skvelý nápad, prepracovaný plán, nadšenie, ekologické cítenie a výborný produkt, i to boli dôvody, prečo značka CityZen získala tento rok prvé miesto v súťaži Rozjezdy organizovanej spoločnosťou T-Mobile, ktorej cieľom je pomôcť začínajúcim podnikateľom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: CITYZEN

Aj toto víťazstvo pomohlo podnikateľom rozšíriť svoje portfólio a plniť si ďalej svoje sny. Troch kamarátov ženú vpred aj pozitívne ohlasy od svojich zákazníkov. „Ľudia v našich tričkách športujú, aj keď primárne na šport neboli určené, lezú po horách, cestujú po celom svete,“ uzatvára s radosťou Pavel Hrstka. Ak hľadáte tip na skvelý vianočný darček, ktorý poteší každého, práve ste ho našli.

Chcete si pozrieť, ako vyzerá tričko, s ktorým sú potné škvrny iba minulosťou? Navštívte stránku www.cityzen.sk.