Každý jeden z nás bez rozdielu sa ocitol v karanténe a rieši problémy, ktoré daná situácia so sebou priniesla, a dopady súčasnej situácie sa dajú minimalizovať jedine tým, že budeme spolupracovať a vzájomne si pomáhať.

Mnohí si teraz kladieme otázky, ako by sme mohli pomôcť iným ľuďom, našim blízkym, priateľom, či tým, ktorí potrebujú podporu a sú na tom možno horšie než my sami. Je dôležité využiť každého možnosti a pripojiť ruku k dielu, zapojiť sa do procesu, ktorý nám spoločne pomôže postaviť sa rýchlejšie na nohy, keď sa toto obdobie, ktorým si práve prechádzame skončí. Niektorí sú samozrejme viac zraniteľní ako iní. Lekári, sestričky, predavačky, záchranári – týmto všetkým ľudom patrí naša úcta, lebo sa starajú o iných ľudí. Tak ako aj Vy, aj oni majú strach, dokonca ešte väčší, napriek tomu nám všetkým vďaka svoje odvahe pomáhajú, a to nám dodáva vnútornú silu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Achilleas glass art & design

V ateliéri Achilleas Glass & Design sa zamysleli, ako by mohli pomôcť , čo viedlo k spojeniu ich síl s organizáciou UNICEF. Spoločne vytvorili unikátne ručne tvorené brošne z taveného skla a drahých kovov, ktorých kúpou prispejete na projekt  zastavmecovid.cz. Vďaka tomuto projektu sa pomoc dostane tam, kde je momentálne potrebná najviac.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Achilleas glass art & design

Svoje ceny, inak luxusných umeleckých diel, výrazne znížili aj kvôli tomu, aby dali možnosť pomôcť úplne každému, kto sa chce do tohto projektu zapojiť. Luxusnou unisex brošňou si môžete ozdobiť Váš kabát, sveter, tašku, alebo si ju jednoducho môžete iba odložiť ako pamiatku, aby Vám neskôr pripomenula, že ste tieto ťažké časy nielen prežili, ale dokázali ste aj napomôcť tomu, aby sme sa z toho všetci spoločne čo najrýchlejšie ,,uzdravili“.

Brošňu si môžete objednať v troch variáciách:

Malá brošňa – 35 eur (kúpou tejto brošne prispievate 5 eur z ceny na projekt zastavmecovid.cz);
Stredná brošňa – 55 eur (kúpou tejto brošne prispievate 7 eur z ceny na projekt zastavmecovid.cz);
Veľká brošňa – 70 eur (kúpou tejto brošne prispievate 10 eur z ceny na projekt zastavmecovid.cz).

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Achilleas glass art & design

 

Takže, ak stále premýšľate nad tým, ako pomôcť, brošňu si môžete v troch variáciách objednať na e-shope www.achilleas.glass.

Ďakujeme krásne, že pomáhate s nami, a prosím nezabudnite príspevok zdieľať ďalej.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Achilleas glass art & design

Text: Ivona Harčarová