Vianoce sa nezadržateľne blížia a každý z nás už naplno zaťažuje mozog tým, akým darčekom tento rok potešiť svojich blízkych. Možno máte to šťastie a patria medzi milovníkov kávy. Potom máme pre vás skvelý tip, s ktorým určite zabodujete. Plnoautomatický kávovar Philips LatteGo patrí medzi najpopulárnejšie na svetovom trhu. V čom však spočívajú jeho najväčšie prednosti? V prvom rade dokáže pripraviť až šesť lahodných kávových variácií ako kapučíno, latte macchiato či espresso. Všetko to zvládnete jednoduchým stlačením tlačidla, teda vám nehrozí, že na Vianoce obdarujete niekoho prístrojom, ktorý mu prinesie len zbytočné starosti a stratu času študovaním zdĺhavých návodov ešte pred prvou šálkou kávy.

Majiteľov maškrtných jazýčkov poteší systém LatteGo, ktorý vyčaruje hodvábne jemnú vrstvu mliečnej peny vďaka vysokorýchlostnému miešaniu vzduchu s mliekom v okrúhlej komore peniča, ktorú následne bez inak častého špliechania pridá priamo do vašej šálky s ideálnou teplotou. Nejde však len o jediný prípad, keď sa vyhnete zbytočnej strate času pri umývaní či obsluhe kávovaru. Tento dvojdielny mliečny systém je vyrobený bez hadičiek či iných skrytých častí, preto ho dokážete precízne vyčistiť pod tečúcou vodou. Jeho umytie je možné aj v umývačke riadu. Ide o revolučné mliečne riešenie s najrýchlejším čistením* na trhu.

Pri Philips LatteGo plnoautomatickom kávovare nejde o krátkodobú investíciu. Takýto darček bude každý môcť využívať mimoriadne dlhý čas bez inak nutných zásahov. Jeho mlynčeky sú vyrobené zo 100 % keramiky. Vyznačujú sa presnosťou a odolnosťou, vďaka ktorej umožní vychutnať si minimálne 20 000 šálok aromatickej čerstvej kávy. Zabudnite aj na odvápnenie, na ktoré vás vodný filter AquaClean po výmene automaticky upozorní. Jedno je však isté, skôr ako po 5 000 pripravených šálkach** to nebude.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Philips

www.philips.sk/lattego

*Na základe spotrebiteľského testu vykonaného v Nemecku, ktorý porovnával popredné plnoautomatické espresso kávovary na jeden dotyk (káva + mlieko) v roku 2017.
**Pri 8 výmenách filtra podľa pokynov uvedených na prístroji. Skutočný počet šálok závisí od vybraných druhov kávy a frekvencie oplachovania a čistenia.