Pozrite sa, aké kúsky dokážu zdvihnúť náladu nielen vám, ale zároveň dokážu rozprúdiť krv vášho partnera.

Stručná história spodnej bielizne

Nosenie spodnej bielizne bolo u žien do začiatku Viktoriánskej éry skôr zriedkavé. Jej úlohu zastupoval len dlhý dolný kus odevu, ktorý mal ženy chrániť pred zimou. Neskôr sa z neho vyvinuli spodničky a jednoduchšia forma bielizne si našla svoje miesto aj u širšej vrstvy, nielen u šľachty. Veľký rozmach v textilnom priemysle, ktorý zasiahol aj spodnú bielizeň, nastal na prelome 19 a 20 storočia. Zmenili sa látky, strihy a spodná bielizeň sa stala istým druhom ozdoby.

Spojenie zmyselnosti a komfortu

Veľké značky sa už desaťročia snažia vyrábať kvalitné a nádherné súpravy spodnej bielizne, od jednoduchých čipkovaných až po zvodné korzety, ktoré budú predstavovať ideálny kompromis medzi sexy vzhľadom a pohodlnosťou.

Dôležité je zamerať sa na správny strih a materiál, ktorý vám bude vyhovovať. Uprednostníte radšej ľahký satén či hodváb, ktorý bude zmyselne kĺzať po pokožke? Alebo sa vám páči elegantná čipka, ktorá vám dodá ženskosť a pôvab? Dôležitým aspektom je aj elasticita. Materiály, ako elastan či iné mikrovlákna, ponúkajú nevídaný komfort.

Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Riaďte sa krivkami vášho tela

Sexy spodná bielizeň a erotické prádlo môže nosiť každá žena. Či už ste štíhla alebo máte o niečo plnšie krivky, v správnom type a prevedení spodného prádla sa budete cítiť ako bohyňa. Zdôraznite vaše prednosti a nenápadne zakamuflujte nedokonalosti.

Ak máte malé prsia, môžete napríklad pomocou sexy nohavičiek, pančúch a podväzkov odviesť pozornosť k vášmu zadku a nohám. Ak vám bolo naopak do vienka nadelené bujné poprsie, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani Pamela Anderson, zvýraznite ho priliehavým korzetom alebo erotickým čipkovaným body. Ak chcete zakryť väčšie boky alebo bruško, môžete svojho partnera ohúriť krátkou saténovou košieľkou.

Základné typy erotického prádla

Či už sa chystáte na svadobnú cestu alebo si len chcete okoreniť večerný program u vás doma, prinášame vám prehľad základných kúskov, ktoré vám rozhodne zdvihnú sebavedomie a rozpália vašu milovanú polovičku.

Korzety

História korzetov siaha poriadne hlboko. Kým v minulosti slúžili primárne na tvarovanie a vyhladzovanie kriviek, teda mali skôr účelnú zoštíhľovaciu funkciu, dnes je ich úloha otázkou módy. Obliekanie a vyzliekanie je omnoho jednoduchšie - sťahovacie stuhy nie sú len na chrbte, ale môžete ich nájsť aj v predu, kde plnia skôr ozdobnú funkciu, na bokoch alebo môžu byť dokonca nahradené jednoduchým sponovým zapínaním. Ak chcete svoj look ešte ozvláštniť, vyberajte si korzety so zaujímavými detailami, ako je výrazná čipka, saténové ramienka alebo pripevnené podväzky. Tento typ prádla sa obzvlášť hodí, ak máte krivky tela v tvare presýpacích hodín.

Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Bodystocking

Rafinovaný bodystocking obopne každý kúsok vášho tela, od hlavy až po päty a nechá vášho partnera v nemom úžase. Ide o pomerne extravagantný kúsok, vyrobený z jemných, priliehavých a priesvitných materiálov. Ďalšími charakteristickými črtami tohoto erotické prádla sú odvážne strihy, hlboké výstrihy, sieťované pančuchy a nápadný “výstrih” v oblasti bikín.

Podväzky a podväzkové pásy

Podväzkové pásy výborne dopĺňajú sety spodného prádla, pričom sú navrhnuté tak, aby vytvárali sexy línie okolo vášho pása a bokov. Zároveň pomocou rôznych remienkov a popruhov držia pančuchy a upriamujú pozornosť na vrchnú časť nôh.

Košieľky

Zahoďte vyťahané pyžamo a oblečte si sexy nočnú košieľku. Tie sa zvyčajne vyrábajú z ľahkých materiálov, ako napríklad hodváb alebo čipka, čo z nich robí zmyselný, no zároveň veľmi pohodlný kúsok s nádychom romantiky. Dostať ich môžete v rôznych dĺžkach, takže dokážete odhaliť z vášho tela len toľko, koľko sama chcete.