Nela v týchto dňoch boduje v obľúbenej šou, kde predvádza svoje spevácke a tanečné schopnosti. Napriek tomu, že si svoje súkromie obaja úzkostlivo strážia, občas spravia výnimku. Otvorene priznávajú, že bez moderných technológií by ich Rodinné LOVEstories boli oveľa náročnejšie.

Aj napriek tomu, že Nela a Filip tvoria zohratý pár, tak ako v každej rodine, aj oni majú občas rozdielne názory. V ich domácnosti majú svoje miesto technológie a ich vzťah k nim sa rôzni. Najprv sa im síce bránili, no dnes im telefón, tablet, internet a televízia uľahčujú komunikáciu, ale aj výchovu ich dvoch detí. Známy otecko na svoju partnerku prezradil, že práve ona je tá, ktorá trávi výrazne viac času v online svete. Nela však nesúhlasí! Čo si myslíte, kto hovorí pravdu? Dozviete vo videu.

Komu z vás dvoch kvôli práci neustále pípa telefón?
Nela: Určite Filipovi. Ja sa teraz venujem prioritne rodine. Filip je dosť vo švungu a má veľa práce. Točí seriál, chodí dabovať filmy a nahrávať reklamy.
Filip: Teraz som to ja. Mailom mi chodia nástupy, dostávam sms-ky, keď je nejaká zmena a telefonáty, keď sa niečo deje. Nelka ale nezaostáva. Rozhodne nemá hluchý telefón.

Máte nejaký kľúč k tomu, ako skĺbiť prácu a rodinu?
Nela: Práve sa opäť vraciam do pracovného kolotoča. Som zvedavá, ako budem fungovať. Myslela som si, že už som pripravená. Hektor už chodí do škôlky, akurát Lianka je stále maličká.
Filip: Nemám na to žiadny kľúč. Naša práca je nepredvídateľná. O to horšie sa jej prispôsobuje. Raz je veľa roboty a potom zas práca nie je. Keď jej mám vyše hlavy, snažím sa ju ustáť. Mám kalendár a diár v mobile, ktorý mi všetko výrazne uľahčuje.

Ako často sa stáva, že Filip musí ostať dlhšie v práci?
Nela: To sa nám stáva každý deň. Keď mám už naozaj pocit, že strácame kontakt a vôbec nič o sebe nevieme, tak si aspoň napíšeme alebo zavoláme.
Filip: Teraz som to ja, kto viac pracuje. Bez telefónu a internetu by to bolo omnoho ťažšie. K svojmu životu ich už nevyhnutne potrebujem. Nelke viem kedykoľvek aspoň zavolať, keď nie sme celý deň spolu. Je super, že v jednom balíku máme internet, mobil aj telku, takže v podstate nemusíme už nič ďalšie riešiť.

Máte dve deti. Pomáhajú vám pri ich výchove technológie?
Nela: Keď sa narodil Hektor, tak sme boli vyslovene proti. No keď prišla na svet Lianka, už nebolo veľa času a vo všetkom sme poľavili. Zrejme mi dá za pravdu každá mamička, že občas sú situácie, kedy pomôže len rozprávka v televízii alebo pesničky z tabletu.
Filip: V dnešnej dobe sa tomu človek prirodzene nevyhne. Deti už v dvoch rokoch vnímajú mobil, počítač aj televíziu. Máme však stanovené pravidlá. Pri jedení musí byť televízia vypnutá.

Viete si ešte pri vašom harmonograme predstaviť život bez telefónu či internetu?
Nela: Filip by to neprežil. Veľakrát som mu hovorila, či to už nepreháňa. Je to žrút času. Ľudia sa spolu prestali normálne rozprávať a žijú tie umelé svety na sociálnych sieťach. Keď niekde idem, tak nevidím nič iné, len ľudí prilepených na telefóne.
Filip: Bolo by to ťažké pri práci, ktorú vykonávam. Sú však momenty, kedy si človek mobil zabudne alebo sa vybije. Vtedy objaví krásnu slobodu a nie je nervózny z toho, kde má telefón, či má alebo nemá zapnuté zvonenie.

Kto z vás je viac technicky zdatný?
Nela: Priznám sa, že ja vôbec nie som fanúšik dnešných technológií. Sociálne médiá sú dnes veľmi silné a ja nemám ani len Instagram. Už by som to asi mala začať riešiť, pretože sa bez toho nedá fungovať.
Filip: Čo sa týka telefónov, ipadov, počítačov, tak určite Nelka. Je to prirodzené, lebo je mladšia. Ja som bol už dinosaurus, keď som s technológiami začínal.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Orange Slovensko