Deň plný adrenalínu

Ste pripravení zažiť leto plné adrenalínu? Wakelake na Zlatých pieskoch ponúka wakeboardový vlek, skvelú reštauráciu a bar plný drinkov. Okrem toho tu máte možnosť vyskúšať flyboard, zapádlovať si s priateľmi na paddleboarde a celý deň zakončiť jednou z mnohých párty. Samotný areál Zlatých pieskov je vďaka svojim plážam a veľkému jazeru ako stvorený na letný oddych v Bratislave.

Areál vodných športov Divoká voda je vzdialený krátku jazdu autom či autobusom od centra Bratislavy. Z centra mesta po bratislavskej hrádzi je to na skok aj na bicykli. V rámci dvoch vodných kanálov v starom koryte Dunaja máte možnosť vyskúšať rafting, vodné skútre, jazdu na kajaku či vodné lyže. To však nie je všetko – areál ponúka vyžitie aj formou jazdy na štvorkolke, lukostreľby, plážového volejbalu či jazdy na poníkoch. Na mieste nájdete aj skvelú reštauráciu a možnosť ubytovania v hoteli.

Ilustračné foto
Zdroj: BRATISLAVA TOURIST BOARD

Deň so zážitkami pri Dunaji

Piesková pláž v centre Bratislavy na brehu Dunaja? Áno, aj to je skutočnosťou na Tyršovom nábreží v blízkosti Sadu Janka Kráľa. Tyršák pláž prináša do mesta spojenie zábavy a oddychu – pod jednou strechou tu nájdete bohatý kultúrny program, gastro špeciality či plážový volejbal. Západ slnka s výhľadom na Bratislavský hrad si tak môžete užiť v pohodlí piesočnej pláže, plynúceho Dunaja a s osviežujúcim nápojom v ruke. Na opačnej strane Dunaja nevynechajte promenádu Eurovea, ktorá končí na staromestskej pláži. Na týchto miestach zažijete atmosféru Stredomoria.

Naplánujte si výlet podľa vlastných preferencií na 72hodinovemesto.sk
Zdroj: BRATISLAVA TOURIST BOARD

Ohromujúci a jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti – to na vás čaká na palube rýchlostného člna. Vďaka tomuto exkluzívnemu zážitku uvidíte nábrežie či Hrad z úplne novej perspektívy a majestátny Devín budete mať ako na dlani. Večerná Bratislava či rozlúčka so slobodou v rýchločlne? Výletnou loďou na hrad Devín alebo na polostrov Múzea moderného umenia Danubiana? Aj to je možné vďaka pestrej ponuke rôznych prehliadok na Dunaji.

Ilustračné foto
Zdroj: BRATISLAVA TOURIST BOARD

Deň v hlavnom meste zmrzliny

Ilustračné foto.
Zdroj: BRATISLAVA TOURIST BOARD

Ochutnajte to najlepšie, čo Bratislava ponúka. V lete sa celé mesto hemží ľuďmi s rôznymi kornútmi v ruke a blaženým výrazom na tvári. Obľúbenou pochúťkou, ktorá zároveň osvieži, je ako inak zmrzlina. Množstvo prevádzok v Bratislave dokazuje, že tento dezert môže byť ozajstnou delikatesou.

V duchu tradícií prešporskej kuchyne nájdete hneď na viacerých miestach Bratislavy prestížne reštaurácie, akými sú Savoy, Zylinder či Korzo. V Bratislave je aj viacero prevádzok, v ktorých sa gastronomický zážitok snúbi s unikátnymi výhľadmi. Vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja sa na Moste SNP nachádza reštaurácia UFO špecializovaná na stredomorskú a ázijskú kuchyňu. Priamo od stola máte mesto ako na dlani, kde si užijete pohľad na historické budovy v objatí Dunaja a moderné výškové stavby.

Kúpte si Bratislava CARD, ktorá je oficiálnou destinačnou turistickou kartou. Umožňuje vám v krátkom čase a za výhodnú cenu spoznať a zažiť to najlepšie, čo Bratislava a Bratislavský región ponúkajú. Získate ňou bezplatný vstup do 16-tich múzeí a galérií ako napríklad Bratislavský hrad alebo hrad Devín, pešiu prehliadku centra, neobmedzené cestovanie verejnou dopravou v celom Bratislavskom kraji a viac ako 100 atraktívnych zliav až do 50 % vrátane gastronómie, nákupov a múzeí. Jej cena je od 16 € na 24 hod, až po 22 € na 72 hod.

Ešte stále váhate? Bratislava ponúka bohatý program pre každého, preto neváhajte a naplánujte si výlet podľa vlastných preferencií na 72hodinovemesto.sk.

Zdroj: BRATISLAVA TOURIST BOARD

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.